Jak długo jeszcze Ellen Pompeo będzie w "Chirurgach"? Aktorka sugeruje, że 17. sezon jest możliwy

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

0

Jesienią Ellen Pompeo mówiła, że być może 16 sezonów "Chirurgów" jej wystarczy. Teraz odtwórczyni roli Meredith Grey najwyraźniej zmieniła zdanie.

Ellen Pompeo jeszcze nie podjęła decyzji, czy będzie częścią medycznego tasiemca Shondy Rhimes po 16. sezonie, kiedy to kończy się jej obecny kontrakt. We wrześniu aktorka mówiła, że potrzebuje zmian w życiu, a poza tym jej zdaniem serial opowiedział już większość historii, którą miał opowiedzieć. Teraz wypowiada się w nieco innym tonie.

– Wciąż powtarzam, że jestem gotowa iść dalej i chcę zakończyć przygodę z serialem, zanim oglądalność spadnie. Ale oglądalność nigdy nie spada! Troszkę spada, ale fakt, że wciąż jesteśmy serialem ABC nr 1, jest dość niesamowity. To świetna sprawa mieć taką oglądalność i być hitem w stacji ogólnodostępnej w dzisiejszym krajobrazie – mówi Ellen Pompeo w rozmowie z TVLine.

Aktorka, która wynegocjowała kontrakt na 20 mln dolarów, przyznaje, iż ma świadomość, że "Chirurdzy" to zapewniają jej stabilność w życiu.

– To dość fajne miejsce do pracy. Lubię moją sytuację tutaj. Pomysł, żeby robić coś nowego, do mnie przemawia, ale... prawda jest taka, że mam trójkę dzieci. Nie chcę podróżować i ich zostawiać. Nie chcę być jak osoba z podróżującego cyrku i mieszkać w hotelach. A stacja i studio wciąż mnie zachęcają i składają propozycje, których nie mogę nie przyjąć – wyjaśnia Pompeo.

Odtwórczyni roli Meredith Grey ma także świadomość, że jej odejście prawdopodobnie oznaczałoby koniec "Chirurgów". W końcu to w dużym stopniu serial o niej.

– Kłamałabym, gdybym powiedziała, że nie zastanawiałam się nad tym, ile osób ma stabilną pracę w "Chirurgach". W tym mieście nie ma wielu seriali z 24 odcinkami na sezon. Fakt, że ta ekipa kręci 24 odcinki – to 10 miesięcy pracy – i może zostać w LA, jest niezwykły – mówi Pompeo.

I na koniec dodaje, że ma kontrakt do 16. sezonu włącznie, a potem nie wie, co się wydarzy. Na razie nie podjęła jeszcze decyzji i stara się za bardzo nie wybiegać w przyszłość.

"Chirurdzy" są emitowani na FOX. Nowe odcinki 15. sezonu od środy 6 lutego.