Co się wydarzy w 2. sezonie serialu "Ty"? Twórczyni opowiada o zmianach, które czekają Joego

"Ty" (Fot. Lifetime)

Historia o zakochanym stalkerze i mordercy, do której określenie "eksperyment społeczny" pasuje jak ulał, będzie miała 2. sezon. Oto pierwsze spoilery od showrunnerki serialu.

Pozornie romantyczny thriller o zakochanym stalkerze z Pennem Badgleyem w roli głównej nie zrobił furory w telewizji Lifetime, która odpowiada za jego produkcję, ale gdy pojawił się na Netfliksie, przyciągnął przed ekrany 40 milionów widzów.

Jeszcze przed osiągnięciem tego pięknego wyniku, streamingowy gigant przejął serial "Ty" od wspomnianej stacji telewizyjnej i ogłosił jego kontynuację. Czego możemy spodziewać się w kolejnej części przygód Joego Goldberga?

Sera Gamble, showrunnerka produkcji, zdradza pierwsze spoilery. Szykujcie się na zmiany w życiu księgarza/stalkera/mordercy. Największą z nich będzie przeprowadzka z Nowego Jorku do Los Angeles.

– Nowy Jork odgrywał kluczową rolę w opowiedzeniu specyficznej historii miłosnej Joego i Beck – oczywiście historię miłosną biorę w cudzysłów.

Jest takie bardzo szczególne romantyczne uczucie związane z Nowym Jorkiem i młodymi osobami, zwłaszcza tymi, które nie mają za wiele pieniędzy. Młodzi, wolni, walczący o uznanie i szukający bratniej duszy. Los Angeles to kompletnie inny klimat. Żyję tutaj, odkąd skończyłam 16 lat i jednym z klasycznych truizmów o życiu w tym mieście jest stwierdzenie, że jesteś otoczony przez byłych nowojorczyków, którzy nienawidzą tu być.

Prace w pokoju scenarzystów zaczęliśmy, mówiąc: "Joe przenosi się do Los Angeles i kompletnie nienawidzi tego miasta. Porozmawiajmy o tym, jak bardzo jest to zabawne" – opowiada Sera Gamble.

Gamble przyznaje, że wszystkie sceny, które dodała do scenariusza pierwszego sezonu, a których nie było w książce – np. powrót Candace – będą miały swoje konsekwencje w kontynuacji serialu, którą prawdopodobnie zobaczymy jesienią.

"Ty" jest dostępne w serwisie Netflix.

REKLAMA