Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Detektyw" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

HIT TYGODNIA: "You're the Worst" w sukni ślubnej

"You're the Worst" (Fot. FX)

"You're the Worst" (Fot. FX)

Do ślubu Gretchen i Jimmy'ego zostało jeszcze sporo czasu, ale najnowszy odcinek "You're the Worst" dał nam przedsmak atrakcji, które czekają nas w związku z weselnymi planami bohaterów. I pokazał, że funkcjonując w ramach ograniczonego popkulturowo repertuaru wątków związanych z przygotowaniami do ślubu, nasza ulubiona wredna para potrafi znaleźć wśród schematów własną ścieżkę.

Dość przewidywalny efekt końcowy, czyli decyzja o hucznym weselu zamiast planowanej wcześniej ucieczki do urzędu, osiągnięty został oryginalnymi środkami, bardzo w stylu Jimmy'ego i Gretchen. Trudno sobie wyobrazić inną parę, która nie dotarłaby na własny ślub, bo jedno zajęte było erotyczną przygodą z japońską toaletą, a drugie za bardzo zaangażowało się w snucie w barze narracji o tym, jak miałoby wyglądać wesele idealne.

Do tego charakterystyczne dla serialu Stephena Falka detale. Jak fakt, że Gretchen posypała się w zeznaniach, bo nigdy sama nie płaci mandatów, a lepsze biuro zdobyła, oskarżając kogoś fałszywie o molestowanie, nie wiedząc, że mówi prawdę i przypadkiem pomaga prześladowanym koleżankom. W efekcie nie był to może odcinek wybitny, ale i tak okazał się jedną z najlepszych, najodważniejszych, najbardziej konsekwentnych rzeczy, jakie widzieliśmy w tym tygodniu. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA