Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Detektyw" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

KIT TYGODNIA: "Szkoła zabójców", czyli nudne nastolatki w morderczym wydaniu

"Szkoła zabójców" (Fot. SyFy)

"Szkoła zabójców" (Fot. SyFy)

Jak opowiedzieć oryginalną historię o nastolatkach? Dzięki "Szkole zabójców" wiemy już, że rozwiązaniem nie jest zrobienie z nieletnich morderców w szkolnych mundurkach. Ekranizacja komiksu Ricka Remendera (który jest też współtwórcą serialu) porusza się po bardzo grząskim terenie i niestety robi to w marnym stylu, nie bardzo wiedząc, czym właściwie chce być.

Z jednej strony mamy tu więc historię Marcusa (Benjamin Wadsworth), osieroconego i bezdomnego nastolatka, który trafia do tytułowej szkoły, gdzie dzieci przestępców uczone są zabójczego fachu. Ten nie do końca tam pasuje, ma swoje rozterki i jakiś tam kodeks moralny, które jednak twórcy szybko zbywają. Bo z drugiej strony "Szkoła zabójców" to po prostu efekciarska historyjka, która próbuje zachęcić tanim szokowaniem, ale tak naprawdę nie ma nic do powiedzenia.

Pod ekstremalną otoczką kryją się tu bowiem do bólu wtórne schematy serialu młodzieżowego, które znamy już na pamięć i widzieliśmy w o wiele lepszych wydaniach. I to właśnie je lepiej sobie przypomnieć, niż oglądać nastoletnie romanse, przyjaźnie i konflikty w morderczej wersji. A próby nadania temu wszystkiemu głębi? Owszem, jakieś są, ale tak nieprzekonujące, że chyba nawet sami twórcy im nie wierzą. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA