Gillian Anderson pojawi się w 4. sezonie "The Crown". Dostała naprawdę godną rolę!

"The Fall" (Fot. BBC)

0

Netflix już planuje 4. sezon "The Crown". Pojawi się w nim Gillian Anderson – nie, nie przejmie roli królowej, ale zagra przynajmniej tak samo ciekawą rolę.

Wciąż czekamy na 3. sezon "The Crown", a tymczasem planowany już jest kolejny. Brytyjskie media podają, że zobaczymy w nim Gillian Anderson w roli Żelaznej Damy we własnej osobie – premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher. Agentka Scully pójdzie tym samym w ślady Meryl Streep, Grety Scacchi i Andrei Riseborough, które wcześniej wcielały się w Thatcher.

Jak się okazuje, 4. sezon "The Crown" ma być kręcony od razu po trzecim, w którym została wymieniona cała rodzina królewska. Olivia Colman ("Broadchurch") przejmuje rolę królowej Elżbiety, a Tobias Menzies ("Outlander") – księcia Filipa.

Helena Bonham Carter wcieli się w siostrę królowej, księżniczkę Małgorzatę, do tej pory graną przez Vanessę Kirby. Jej męża, Antony'ego Armstronga-Jonesa, zagra Ben Daniels ("Egzorcysta"). Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O’Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty. A do tego poznamy nowego premiera, Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human").

W 3. sezonie "The Crown", który powinien zadebiutować na Netfliksie wiosną, oglądać będziemy kolejną dekadę z historii brytyjskiej Korony pod panowaniem królowej Elżbiety II, dokładnie do 1976 roku.

Z kolei akcja 4. sezonu będzie dziać się za czasów 11-letnich rządów Thatcher, czyli pomiędzy rokiem 1979 i 1990. Zobaczymy m.in. RPA za czasów Apartheidu, strajk górników z lat 1984-85 i wojna o Falklandy z 1982 roku. Zdjęcia do 4. sezonu mają ruszyć latem.

"The Crown" jest dostępne na Netfliksie. 3. sezon pojawi się w 2019 roku.