Wreszcie jakieś wieści o serialowym "Królu" od Canal+! Kiedy ruszają zdjęcia i kto będzie reżyserem?

"Król" (Fot. Wydawnictwo Literackie)

0

Nowy polski serial od Canal+ przeniesie widzów do Warszawy w latach 30. "Król" na podstawie powieści Szczepana Twardocha rozpocznie produkcję wiosną. Znamy także nazwisko reżysera.

O tym, że Canal+ zakupił prawa do ekranizacji "Króla" Szczepana Twardocha, informowaliśmy jeszcze w 2016 roku, ale dopiero teraz pojawiło się więcej informacji o serialowej adaptacji. Jak podaje serwis FilmStart.pl, zdjęcia do serialu mają ruszyć w kwietniu i potrwać do września. Na razie ustalana jest obsada produkcji.

Akcja "Króla" dzieje się w 1937 roku w Warszawie targanej podziałami etnicznymi, społecznymi i religijnymi. Powieść Twardocha zabiera czytelników za kulisy świata boksu i gangsterskich podziemi, przedstawiając postać Jakuba Szapiro, boksera dobrze obeznanego z przestępczym światem.

Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą – obiecuje nam opis książki.

Za reżyserię "Króla" odpowiadać będzie Jan P. Matuszyński, który na filmowym polu zabłysnął "Ostatnią rodziną", a wśród seriali ma na koncie odcinki "Watahy" i "Nielegalnych". Serial ma liczyć osiem odcinków. Na razie nie jest znana data premiery.