Bran Stark jest Nocnym Królem? Reżyser serialu obala teorię, a podejrzliwi węszą spisek

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Z gąszczu fanowskich teorii z "Gry o tron" na prowadzenie wysuwa się ta mówiąca o tym, że Bran Stark jest Nocnym Królem. Odniósł się do niej jeden z reżyserów serialu, David Nutter.

Wszystkie spiskowe teorie z "Gry o tron" na czele z tą, że Jon Snow wbije nóż w klatkę piersiową Daenerys Targaryen, w ostatnich tygodniach ustąpiły miejsca spekulacjom jakoby Nocnym Królem był Bran Stark.

Dowodem na jej autentyczność miał być teaser 8. sezonu serialu. Jednak staje on w opozycji ze słowami Sophie Turner. Odtwórczyni roli Sansy Stark zapewniła, że materiał promocyjny nie ma właściwie nic wspólnego z nadchodzącymi odcinkami.

Wracamy do Brana. Chłopiec podczas jednej ze swoich podróży w przeszłość miał przeniknąć do ciała Nocnego Króla i zostawić w nim cząstkę swojej świadomości. Teorii tej zaprzeczył Isaac Hempstead-Wright, czyli serialowy Bran Stark. Aktor stwierdził, że obie postacie są potężnymi pradawnymi mieszkańcami Westeros, ale jednego z nich porównał do Frankensteina i zarzucił mu szerzenie nienawiści, a drugiego, czyli siebie, bronił chęcią używania mocy jedynie w dobrym celu.

gra o tron sezon 8 bran

Jeśli uwierzylibyśmy jednak fanom, a nie aktorowi, można by przypuszczać, że historia ta będzie wymagała wyjaśnienia, do którego potrzebne będą sceny z Trójoką Wroną podróżującą w czasie. I właśnie od tej strony dociekliwi internauci podeszli Davida Nuttera, jednego z reżyserów serialu, podczas sesji Q&A na portalu Reddit.

– Cóż, jako pierwszy powiem wam, że w moich odcinkach nie ma żadnej podróży w czasie. To jedyna wskazówka, której mogę udzielić – odpowiedział reżyser.

Czy faktycznie można nazwać to wskazówką? Nutter jest jednym z reżyserów 8. sezonu serialu. Zatem jeśli on nie nakręcił żadnego odcinka z podróżą w czasie, mógł to zrobić któryś z jego kolegów, a teoria o Branie jako Nocnym Królu jest bezpieczna.

"Gra o tron" dostępna jest na HBO GO. Premiera 8. sezonu 15 kwietnia.

 • ftwd22

  Wątpię, że ktoś tak publicznie szerzej trafi z zakończeniem - że ten umrze, ten przeżyje, z tym się stanie to, a z tym tamto, a ten... lub ta zasiądzie na tronie.
  Jedno jest na pewno pewne, że zakończenie będzie raczej niezadowalające, co akurat w przypadku tego serialu musi tak wyglądać. Jest bowiem zbyt dużo postaci, bardzo różnorodnych, często niejednoznacznych do oceny z uwagi na czyny, żeby tak akurat idealnie trafić nie żeby w oczekiwania jednego widza, ale jakiejś znaczącej części.
  Ja szczerze mówiąc na te finałowe odcinki nastawiam się bez oczekiwań i jednocześnie przygotowany na to, że ta i ta postać może zginąć, jak i równie dobrze przeżyć, a gdzieś po cichu pasowałoby mi zakończenie, żeby ten Król Nocny to wygrał :)

  • Marcin Matecki

   Ja podejrzewam, że siły wojsk Północy pod wodzą Jona Snowa i Daenerys poniosą straszną klęskę w walce z Nocnym Królem, a potem przybędzie do Westeros ta Złota Kompania z ogromą armią i słonami sprowadzona przez Cersei i Eurona i sytuacja potoczy sie tak, że wspólnie z resztami armii Jona i Daenerys pokonają Nocnego Króla w super wielkiej bitwie.
   Danereys jeśli przeżyje to obstawiam, że straci w walkach wszystkie smoki. Jeśli zginie to pewnie też, ewentualnie zostanie jeden i stanie sie smokiem Jona.

   Nie zdziwiłbym się jakby na koniec na tronie zasiadł ten przyjaciel Jona (zapomniałem imienia) który był w Nocnej Straży, a potem przeszedł przemiane z fatłapy do odważnego człowieka, związał się z tą dziką, był w tej akademii i wyleczył tam Joraha z choroby. Wiecie o kogo chodzi, opisuje bo nie jestem pewien jak miał na imię i nie chce się pomylić.
   W koncu jest z rody Tarly więc chyba ma wystarczająco 'królewską krew' aby zasiąść na tronie, a jest postacią pod pewnymi względami szczególną i także chyba pierwsza która się pojawia na początku pierwszego tomu książek.
   To byłoby zaskoczeniem dla wszystkich jakby został królem co jeszcze bardziej zwiększa prawdopodobieństwo tego, że moze nim zostać, bo w końcu cokolwiek się stanie na pewno będzie to zaskakujące dla fanów.

   Takie są MOJE TEORIE. Zobaczymy czy cokolwiek z nich się sprawdzi :) Może choć jedna rzecz, a może nic, zobaczymy. Sam jestem ciekaw.

 • Harry Potter

  Ja nie wiem jak wy oglądacie te odcinki jak już od dawna wiadomo że nocny król to lord beilish. Jest on od początku zapomnianym bogiem zmienia tożsamości , próbuje wcześniej obalić wszystkich królów ale jest ktoś kto jeśli odkryje tajemnicę może szybko się na nim poznać .nie jest to aria. Która ciągle zwodzi nie jest to brian. Wiecie już o co biega ? Czy mam dalej opowiadać ?

  • Justyna M

   Opowiadaj :D