Plany stacji Showtime: 10. sezon "Shameless", opóźniony powrót "Homeland", Bryan Cranston w nowym serialu

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

0

Telewizja Showtime przedstawiła plany na najbliższe miesiące. Wśród nowości znajdują się seriale z Bryanem Cranstonem i Kevinem Baconem. Zapowiedziano też 10. sezon "Shameless".

Trwa zimowa edycja TCA Press Tour, a dziś swoje seriale i plany na najbliższy czas przedstawiał dziennikarzom Showtime. Oto one w telegraficznym skrócie.

8. sezon "Homeland" przesunięty na jesień

Wcześniej oficjalnie zapowiadano, że finałowe odcinki "Homeland" zobaczymy latem, teraz okazuje się, że jednak ekipie nie uda się z nimi wyrobić. Gary Levine, dyrektor programowy telewizji Showtime, wyjaśnił, że ten sezon to międzynarodowa produkcja, co wiąże się z pewnymi dodatkowymi wymogami.

Jak już pisaliśmy, w 8. sezonie "Homeland" Carrie ma zostać wysłana do Afganistanu, a zdjęcia powstawać będą tym razem w Maroku (poprzednio Afganistan grało RPA). Levine powiedział, że czytał już scenariusze finałowych odcinków i że czeka nas "zapierająca dech w piersi, zaskakująca i poruszająca jazda".

10. sezon "Shameless" i pewien miły powrót

"Shameless" dostało zamówienie na 10. sezon, w którym ponownie zobaczymy Camerona Monaghana w roli Iana Gallaghera. Emmy Rossum, czyli serialowa Fiona Gallagher, opuści serial pod koniec 9. sezonu.

"City on a Hill" – data premiery i zwiastun

"City on a Hill" to nowy serial z (wąsatym) Kevinem Baconem w roli głównej, opowiadający o walce z przestępczością w Bostonie w latach 90. i gigantycznym skandalu w tamtejszym systemie sprawiedliwości. Bacon zagra skorumpowanego agenta FBI, Jackie'ego Rohra, który sprzymierzy się z prokuratorem Decoucym Wardem (Aldis Hodge, "Underground"), by złapać gang złodziei samochodów. Sprawa doprowadzi do ujawnienia większej afery w Bostonie.

W obsadzie znajdują się także Jonathan Tucker ("Kingdom"), Mark O’Brien ("Halt and Catch Fire"), Jill Hennessy ("Crossing Jordan"), Sarah Shahi ("Person of Interest"), Lauren E. Banks ("Maniac"), Amanda Clayton ("If Loving You Is Wrong"), Kevin Chapman ("Person of Interest") i Jere Shea ("Passion"). Premiera zaplanowana jest na 16 czerwca.

"The Chi" – data premiery i zwiastun 2. sezonu

7 kwietnia powrócimy do Chicago, a dokładniej do Southside, gdzie mieszkają bohaterowie "The Chi". Oto zwiastun 2. sezonu.

Sequel "The L Word" dostał zamówienie

Kultowy serial oficjalnie powróci w odświeżonej wersji, w której zobaczymy zarówno nowe bohaterki, jak i kilka znajomych twarzy. Nowe "The L Word" dostało zamówienie na 8 odcinków, ekipą kieruje showrunnerka Marja-Lewis Ryan. Twórczyni oryginału, Ilene Chaiken, jest wśród producentów wykonawczych, podobnie jak jego gwiazdy – Jennifer Beals, Katherine Moennig i Leisha Hailey. Wszystkie trzy aktorki powrócą w dawnych rolach i będą stanowiły połączenie pomiędzy dawnym i obecnym światem serialu.

"Marja wniosła swoją niezwykłą i współczesną wizję The L Word i pięknie ją wpasowała w strukturę przełomowego serialu Ilene. Ten ubóstwiany serial był jednocześnie rozrywkowy i wpływowy, kiedy był pokazywany przez Showtime. Jesteśmy pewni, że nasza nowa wersja zrobi to i jeszcze więcej w 2019 roku" – zapewnił Levine.

Bryan Cranston w nowym serialu limitowanym

Na koniec jeszcze jeden duży news: Bryan Cranston zagra główną rolę w dziejącym się w Nowym Orleanie thrillerze prawniczym "Your Honor". W serialu poznamy szanowanego sędziego (Cranston) i jego syna, który przejechał człowieka i uciekł z miejsca wypadku. W efekcie sędzia znajdzie się w sieci kłamstw i niemożliwych wyborów. Serial tworzy Peter Moffat ("The Night Of"), a producentami są Robert i Michelle Kingowie ("The Good Wife", "The Good Fight").

"Peter, Michelle i Robert stworzyli oryginalny thriller, pełen morderczego napięcia, surowych emocji i moralnej złożoności. Jesteśmy po prostu zachwyceni, że Bryan Cranston, jeden z najlepszych aktorów na planecie, podziela nasz entuzjazm i zgodził się zagrać główną rolę" – powiedział dyrektor programowy Showtime.