Czy "Sherlock" wróci z kolejnym sezonem? "Jeszcze się z nim nie pożegnaliśmy" – mówią twórcy

"Sherlock" (Fot. BBC)

"Sherlock" może jeszcze wrócić z nowymi odcinkami, ale Holmes i Watson muszą na razie ustąpić hrabiemu Drakuli. Twórcy opowiedzieli o szansach na kolejny sezon i swoim nowym serialu.

Chociaż ostatni odcinek 4. sezonu "Sherlocka" mógł sprawiać wrażenie finału serii (szczególnie że zatytułowany był "The Final Problem"), to twórcy serialu twierdzą, że wcale jeszcze nie pożegnali się z Holmesem i Watsonem. O nowych odcinkach serialu na razie nie ma jednak mowy, bo priorytetem dla Stevena Moffata i Marka Gatissa jest teraz nowa adaptacja "Draculi".

W rozmowie z Radio Times, Moffat i Gatiss przyznali, że praca nad nowym serialem przynosi wspomnienia z "Sherlocka", którego pilot powstał już dziesięć lat temu. Ale to właśnie "Dracula" jest teraz dla nich najważniejszym projektem. A czego dokładnie możemy spodziewać się po nowej adaptacji powieści Brama Stokera?

Już wcześniej podawaliśmy, że w tytułową postać wcieli się Duńczyk Claes Bang, znany m.in. z "The Square". Twórcy wypowiadają się o nim samych superlatywach, a Moffat zażartował wręcz, że resztę postaci w produkcji obsadzi także samymi Duńczykami.

Moffat i Gatiss podkreślili, że ich hrabia Drakula będzie głównym bohaterem swojej historii, a nie tylko mroczną postacią na drugim planie. Przy okazji twórcy przyznali, że największym wyzwaniem było dla nich właśnie uczynienie z czarnego charakteru głównej postaci. Moffat i Gatiss zdradzili także, że scenariusz do serialu jest już skończony i niedługo mają rozpocząć się zdjęcia. "Draculę" wyprodukuje BBC we współpracy z Netfliksem.

"Sherlock" dostępny jest na Netfliksie.

REKLAMA