"Riverdale" straci jedną z głównych bohaterek? Ashleigh Murray dołącza do obsady spin-offu, "Katy Keene"

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Świat "Riverdale" wkrótce powiększy się o Nowy Jork, w którym mieszkać będzie Katy Keene, bohaterka spin-offu. I tak się składa, że nie sama, bo dostanie do towarzystwa Josie.

Telewizja CW ostatnio ogłosiła zamówienia na piloty nowych seriali, w tym "Katy Keene", spin-offu "Riverdale". W tym momencie nie wiadomo, czy pełny sezon w ogóle dojdzie do skutku, ale jeśli się uda, to przejdzie do niego jedna z bohaterek serialu-matki.

Ashleigh Murray, serialowa Josie McCoy, właśnie dołączyła do obsady spin-offu. A to oznacza przeprowadzkę z Riverdale do Nowego Jorku.

W "Katy Keene" śledzimy życia i miłości czwórki ikonicznych postaci Archie Comics – w tym przyszłej legendy mody Katy Keene i wokalistki/kompozytorki Josie McCoy – które gonią za swoimi dwudziestokilkuletnimi marzeniami w Nowym Jorku. Komediodramat muzyczny przedstawia początki i walkę czwórki aspirujących artystów, próbujących przebić się na Broadwayu, na wybiegu i w studiu nagraniowym – czytamy w oficjalnym opisie spin-offu.

Jak wyjaśnił podczas TCA Press Tour Mark Pedowtiz, szef telewizji CW, akcja "Katy Keene" dzieje się kilka lat po "Riverdale". Dlatego nie będzie typowych crossoverów, a jeśli ktoś z "Riverdale" się pojawi w spin-offie, to w starszej wersji.

Ashleigh Murray należy do stałej obsady "Riverdale" od początku, ale bardzo rzadko dostaje do roboty cokolwiek poza śpiewaniem. Choć została na początku przedstawiona jako wokalistka Josie and the Pussycats, dwie pozostałe członkinie zespołu – Valerie Brown (grana przez Hayley Law) i Melody Valentine (grana przez Ashę Bromfield) – zdążyły od tego czasu zniknąć. "Katy Keene" to szansa dla aktorki, a także dla Josie, żeby wreszcie zaistnieć jako jedna z głównych bohaterek.

Pilotowy odcinek nowego serialu pisze Roberto Aguirre-Sacasa, showrunner "Riverdale" i "Chilling Adventures of Sabrina", wraz ze scenarzystą "Riverdale", Michaelem Grassim. Kwestia ewentualnego zamówienia dla całego serialu wyjaśni się w maju.