"Lost" wróci w nowej wersji? Szefowa stacji ABC mówi, że chętnie by zobaczyła reboot

"Lost" (Fot. ABC)

Plotki o powrocie "Lost" prędko nie ucichną. Tym razem głos w temacie zabrała szefowa stacji ABC, a jej wypowiedź może spodobać się tym, którzy czekają na reboot serialu.

ABC jest otwarte na powrót "Lost". A przynajmniej tak wynika z wypowiedzi Karey Burke, nadzorującej oryginalne produkcje stacji, która reprezentowała ABC na zimowym Television Critics' Association press tour. Po tym jak stacja zaprezentowała klip z fragmentami swoich najlepszych seriali, w tym Jackiem Shephardem krzyczącym: "Musimy tam wrócić", ze strony dziennikarzy padło nieuniknione pytanie o szansę na reboot "Lost".

Odpowiedź Burke? "Bardzo bym tego chciała. Chętnie bym zobaczyła taki reboot". Zanim jednak zaczniecie świętować (lub przeklinać) powrót "Zagubionych", wiedzcie, że na razie żaden taki projekt nie jest rozpatrywany. Przypominali o tym obecni na panelu dziennikarze, którzy przestrzegli przed zbyt dużym optymizmem i wyjmowaniem wypowiedzi Burke z kontekstu:

Sama Karey Burke także odniosła się do swojej wypowiedzi, podkreślając, że reboot "Lost" to na razie jej marzenie, a żadnych rozmów z twórcami serialu jeszcze nie było:

– Na razie to jest rzecz, o której marzę, kiedy idę spać. Nie rozmawiałam na ten temat z producentami Carltonem Cusem, J.J. Abramsem ani ABC Studios. Ale często słyszę pytanie o to, który serial najchętniej bym przywróciła i zazwyczaj moją odpowiedzią jest "Lost", czasami "Alias" – powiedziała Burke.

Chociaż żadnych konkretnych decyzji na razie nie ma, to rebootu "Lost" nie można kompletnie wykluczyć. Przy tak popularnej serii powrót jest raczej kwestią czasu. Pozostaje pytanie, czy serial wróciłby z oryginalną obsadą, czy jako coś zupełnie nowego.

Evangeline Lilly już powiedziała, że jest przeciwna powrotowi, ale twórca serialu Damon Lindelof zdaje się być pozytywnie nastawiony do takiego projektu. Choć przyznał, że sam nie chciałby już do niego wrócić, to chętnie zobaczyłby, jak nowi twórcy opowiadają własne historie osadzone w świecie "Lost".

REKLAMA