12 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Danai Gurira odchodzi z "The Walking Dead". HBO podaje daty premier swoich produkcji. Chad Michael Murray w obsadzie "Riverdale". A oprócz tego "Teoria wielkiego podrywu", "Doom Patrol" i nie tylko.

1. "The Walking Dead" bez kolejnej swojej gwiazdy. Danai Gurira opuszcza "The Walking Dead". Serialowa Michonne ma jeszcze pojawić się w 10. sezonie, ale tylko w niektórych odcinkach. Jest też możliwość, że zobaczymy ją w filmach o Ricku Grimesie (nie wyklucza tego także Lauren Cohan, serialowa Maggie).

2. HBO podaje daty premier swoich produkcji. Wiemy już, że "Wielkie kłamstewka" wracają w czerwcu. Finałowy sezon komedii "Veep" wystartuje 31 marca. 5-odcinkowy miniserial "Chernobyl", produkowany razem z telewizją Sky, będzie mieć premierę w maju, a hiszpańskojęzyczna komedia "Los Espookys" – w czerwcu.

3. HBO pokaże dokument "Leaving Neverland". Dwuczęściowy dokument o Michaelu Jacksonie, który już budzi kontrowersje i protesty, również pojawi się w HBO. Stacja pokaże go w dniach 3-4 marca. Film skupia się na historiach mężczyzn, którzy oskarżają Króla Popu o molestowanie.

4. "Veep" planuje zaskakujące zakończenie. Ekipa "Veepa" nie powiedziała podczas TCA Press Tour, jak skończy Selina Meyer, ale dowiedzieliśmy się, że finał zaskoczył grającą główną rolę Julię Louis-Dreyfus. "Myślę, że to odpowiednie zakończenie dla Ameryki" – skomentował showrunner serialu, David Mandel.

veep056

5. Koniec "Doliny Krzemowej" po 6. sezonie? "Dolina Krzemowa" w tym momencie ma przerwę i jeszcze chwilę potrwa, zanim zobaczymy nowe odcinki. Zdjęcia do 6. sezonu ruszą dopiero latem, ponieważ twórca serialu Alec Berg obecnie jest zajęty na planie "Barry'ego". A czy to będzie już ostatni sezon? Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, powiedział w rozmowie z Deadline, że takie pytania są naturalne, kiedy dochodzi się do 6. sezonu. I takie rozmowy były, ale nie ma ostatecznej decyzji. HBO na razie czeka na scenariusze nowych odcinków.

6. Więcej "Pokoju 104", "Crashing" i "High Maintenance". 3. sezon serialu "Pokój 104" już jest nakręcony, a HBO ma w planach także czwarty. Casey Bloys powiedział także, że stacja jest bardzo zadowolona z "Crashing" i "High Maintenance" – przynajmniej jeśli chodzi o jakość. Choć zamówienia dla kolejnych sezonów na razie nie ma, raczej nie powinniśmy się martwić o ich losy.

7. "Confederate" opóźnione, ale nie z powodu kontrowersji. Dyrektor programowy HBO powiedział, że stacja wciąż ma w planach serial "Confederate" od twórców "Gry o tron". Na razie o nim nie słychać, ponieważ David Benioff i D.B. Weiss zajęci są "Grą o tron", a potem będą pisać i produkować filmy z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Dopiero po nich będą mogli myśleć o nowym serialu.

8. "Chernobyl" tak bliski rzeczywistości, jak to tylko możliwe. Choć "Chernobyl" to nie dokument, tylko miniserial fabularny, twórcy mówią, że starali się trzymać rzeczywistości, opowiadając historię katastrofy nuklearnej z 1986 roku. "Chcieliśmy pokazać to tak wiernie, jak tylko się dało. Nie zmienialiśmy niczego, żeby dodać więcej dramatyzmu czy coś podkręcić. Ostatnia rzecz, jaką chcieliśmy zrobić, to wpaść w pułapkę, w którą wpadają kłamcy" – powiedział twórca serialu Craig Mazin.

9. HBO nie chce mieć tyle seriali co Netflix. W 2019 roku HBO wypuści 150 godzin produkcji oryginalnych, czyli 50% więcej niż w zeszłym roku. Do tej pory seriale były emitowane w USA głównie w niedzielę, teraz "Chernobyl" będzie pokazywany w poniedziałki. To jednak nie oznacza, że HBO chce być drugim Netfliksem. Jak powiedział Casey Bloys podczas TCA Press Tour, seriale przede wszystkim mają być dobre, mają spełniać standard jakości HBO. "Nie widzę świata, w którym mamy 230 godzin programów. Nie sądzę" – oznajmił dyrektor programowy HBO.

10. Chad Michael Murray w obsadzie "Riverdale". Aktor znany z "Pogody na miłość" dostał rolę powracającą w "Riverdale". Zagra Edgara, enigmatycznego lidera sekty zwanej Farmą.

11. Dwuodcinkowy finał "Teorii wielkiego podrywu". Chuck Lorre zdradził, że finał "Teorii wielkiego podrywu" będzie składał się z dwóch połączonych odcinków, które zostaną wyemitowane razem.

12. Nowi superbohaterowie w zwiastunie "Doom Patrol". Serial startuje w USA 15 lutego.

REKLAMA