Będzie 4. sezon "Detektywa"? Szef HBO mówi, czy serial Nica Pizzolatto ma szansę jeszcze wrócić

"Detektyw" (Fot. HBO)

3. sezon "Detektywa" z Mahershalą Alim w roli głównej nie jest aż takim sukcesem jak pierwszy, ale HBO jest z niego zadowolone. Czy to to znaczy, że klimatyczny kryminał dostanie 4. sezon?

"Detektyw" powrócił w styczniu po ponad trzyletniej przerwie i okazał się w dużym stopniu powtórką z rozrywki. 3. sezon bardzo dużo czerpie z pierwszego – jest świetny męski duet, klimat ubogiego Południa, mroczna historia opowiadana na kilku płaszczyznach czasowych – i w tym przypadku jest to dobra wiadomość.

Dyrektor programowy HBO, Casey Bloys, również nie widzi powodów do narzekania.

– Pod względem kreatywnym, a także oglądalności, dostaliśmy wszystko, czego chcieliśmy. Serial ogląda do 8 mln widzów na odcinek, jesteśmy zachwyceni recenzjami, myślę, że fanom naprawdę się podoba. Oczywiście aktorstwo jest znakomite. Jestem bardzo, bardzo, bardzo zadowolony z wszystkich aspektów – powiedział Bloys w rozmowie z Deadline.

Czy to znaczy, że możemy spodziewać się zamówienia dla 4. sezonu?

– Myślę, że zrobimy tak jak ostatnim razem – jeśli Nic ma pomysł, który mu się podoba, pogadamy o tym, ale nie będziemy się spieszyć. Myślę, że Nic się cieszy obecnym sukcesem serialu i może coś już w jego głowie kiełkuje, ale nic jeszcze nie dotarło do nas – wyjaśnił dyrektor programowy HBO.

Nic Pizzolatto mówił już wcześniej, że ma pomysł na 4. sezon "Detektywa". Ale niekoniecznie chce go realizować natychmiast.

– Ten pomysł jest bardzo szalony. Pytanie brzmi , w jaką stronę możesz pójść po tym [sezonie]? Dopiero co miałem głównego bohatera, który ma 35, 45 i 70 lat jednocześnie i tajemnicę, która musi dotrzeć do fałszywego rozwiązania i zarazem iść dalej w przyszłość, przy okazji nie oszukując widowni, a do tego jeszcze zachowując wszystkie skomplikowane elementy struktury.

Ale mam pewien pomysł, który jest trochę zwariowany. Jednak musi sobie jeszcze trochę poczekać. W międzyczasie chętnie zrobiłbym inny serial, może film. Ale tak, mam pomysł – zapewniał twórca w rozmowie z "Entertainment Weekly".

Na razie przed nami jeszcze trzy odcinki 3. sezonu "Detektywa", w których wyjaśni się, co się stało z dziećmi Toma i Lucy Purcellów i czy teorie fanowskie z Reddita znów się sprawdziły. A potem pozostanie czekać na wieści o 4. sezonie.

Nowe odcinki "Detektywa" możecie oglądać w poniedziałki na HBO i HBO GO.

REKLAMA