Kiedy zobaczymy film "Deadwood"? Premiera będzie szybciej, niż myśleliśmy!

"Deadwood" (Fot. HBO)

Fani "Deadwood" czekali ponad 12 lat na kontynuację losów swoich ulubionych bohaterów, ale na szczęście się doczekali. Wiemy, kiedy HBO planuje pokazać filmową kontynuację serialu.

Kiedy podczas letniego TCA Press Tour Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, ogłaszał oficjalnie zamówienie na film "Deadwood", mówił, że zobaczymy go prawdopodobnie na wiosnę 2019 roku. Teraz Deadline potwierdza, że to się spełni. Od premiery wyczekiwanego filmu dzieli nas zaledwie kilka miesięcy.

HBO nie podało daty podczas zimowego TCA Press Tour, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że stacja chce zdążyć z premierą przed nagrodami Emmy. Co to oznacza w praktyce? Żeby załapać się na tegoroczne Emmy, film musi pojawić się przed 31 maja.

Filmowe "Deadwood" będzie kontynuacją serialu, ale po przeskoku czasowym. Akcja ma się toczyć 10 lat po wydarzeniach serialu, gdy bohaterowie spotkają się ponownie, by uczcić nadanie Dakocie Południowej statutu stanowego. Odżyją dawne rywalizacje, sojusze zostaną poddane próbom, a stare rany na nowo otwarte, gdy wszyscy spróbują odnaleźć się wśród zmian, jakie niosą nowoczesność i mijający czas.

Deadwood

Na ekranie ponownie zobaczymy Timothy'ego Olyphanta (Seth Bullock) i Iana McShane'a (Al Swearengen), a także Molly Parker (Alma Ellsworth), Paulę Malcomson (Trixie), Johna Hawkesa (Sol Star), Annę Gunn (Martha Bullock), Daytona Callie (Charlie Utter), Brada Dourifa (Doc Cochran), Robin Weigert (Calamity Jane), Williama Sandersona (E.B. Farnum), Kim Dickens (Joanie Stubbs) i Geralda McRaney'a (George Hearst).

Do obsady dołączy Jade Pettyjohn ("School of Rock"), która zagra postać o imieniu Caroline. Zabraknie w niej natomiast zmarłego w 2017 roku Powersa Boothe'a (Cy Tolliver) oraz Titusa Wellivera (Silas Adams), który jest zajęty na planie "Boscha". Reżyserem filmu jest Daniel Minahan, scenariusz napisał David Milch.

Serial "Deadwood" jest dostępny w HBO GO.

REKLAMA