Jakie są szanse na 3. sezon "Amerykańskich bogów"? Ile sezonów może liczyć cały serial?

"Amerykańscy bogowie" (Fot. Starz)

0

"Amerykańscy bogowie" przetrwali kryzys, ale czy będą mieli szansę się rozkręcić? Pojawiły się nieoficjalne informacje o 3. sezonie serialu na podstawie książki Neila Gaimana.

"Amerykańscy bogowie" wrócą w marcu z 2. sezonem, którego zwiastun sugeruje, że serial wciąż będzie cieszył oczy swoim rozmachem. Można mieć nadzieję, że kryzys związany z odejściem showrunnerów 1. sezonu, Bryana Fullera i Michaela Greena, a także pewnymi stratami w obsadzie, został zażegnany. I na tym nie koniec dobrych wiadomości.

Według Deadline 3. sezon "Amerykańskich bogów" jest w tym momencie niemal pewny.

– Nie zrobiliśmy 2. sezonu po to, żeby potem nie robić trzeciego. To duża książka – mówi w rozmowie z serwisem anonimowe źródło z ekipy serialu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że telewizja Starz szuka showrunnera na 3. sezon, po tym jak ekipę opuścił następca Fullera i Greena, Jesse Alexander. Pierwsze rozmowy już się zaczęły, a wśród kandydatów jest kilka znanych nazwisk. Poszukiwany jest ktoś, kto będzie w stanie prowadzić produkcję tak, aby nie były przekraczane ramy zarówno czasowe, jak i budżetowe. Starz nie chce powtórki z rozrywki – czyli kolejnej blisko dwuletniej przerwy pomiędzy sezonami.

Według Deadline plan na całość to pięć albo sześć sezonów. Nie wiadomo, jaką rolę będzie w 3. sezonie pełnić Neil Gaiman, który z jednej strony chciał bardziej zaangażować się w "Amerykańskich bogów", a z drugiej ma na głowie także amazonowy "Dobry omen".

3. sezon "Amerykańskich bogów" prawdopodobnie będzie adaptacją tej części książki Gaimana, która dzieje się w miasteczku Lakeside.

"Amerykańscy bogowie" są na Amazon Prime Video. 2. sezon od 11 marca.