Krwawa walentynka od Eve i Villanelle. Mamy zwiastun 2. sezonu "Obsesji Eve"

"Obsesja Eve" (Fot BBC America)

0

Utrzymany w specyficznie romantycznym tonie zwiastun 2. sezonu "Obsesji Eve" właśnie wylądował w sieci. Czy Villanelle wróci do zdrowia po zranieniu przez Eve? I czy Eve poradzi sobie z traumą?

"Czasem, kiedy kogoś kochasz, robisz szalone rzeczy" – słyszymy w trailerze 2. sezonu "Obsesji Eve". To trafne podsumowanie tego, co łączy bohaterki serialu. Bo jak nazwać relację między Villanelle (Jodie Comer), płatną morderczynią, i Eve Polastri (Sandra Oh), agentką MI5? Bardziej niż miłość czy zakochanie na usta pcha się słowo obsesja. Co podkreśla zwiastun 2. sezonu.

Poza tym widzimy, że obie bohaterki ciągle są w szoku po zajściu z ostatnich minut finałowego odcinka 1. sezonu. Eve przerywa oświadczyny pewnej parze, mówiąc odrobinę za głośno, że "chyba ją zabiła", a Villanelle dochodzi do siebie w szpitalu. Później widzimy m.in., jak zabójczyni wysłała swojej oprawczyni (paradoks!) białe róże ułożone w kształt jej imienia.

2. sezon "Obsesji Eve" będzie mieć premierę 7 kwietnia w USA i dzień później w Polsce. Z wcześniejszych doniesień wiemy, że akcja ruszy zaraz po wydarzeniach z finału 1. serii. Fabuła nie zostanie dramatycznie poszerzona, bardziej skupi się na relacji między bohaterkami i konsekwencji sytuacji z finału poprzedniej serii. Jeśli chodzi o nowe wątki, to w serialu pojawi się tajemniczy zabójca, który wystawi na próbę "uczucie" między Eve i Villanelle.

"Obsesja Eve" dostępna jest na HBO GO. 2. sezon startuje 8 kwietnia.