"The Missing" mogło mieć zupełnie innego detektywa Baptiste'a. Tchéky Karyo początkowo odrzucił rolę

"The Missing" (Fot. BBC)

Tchéky Karyo prawie nie wystąpił w roli detektywa Juliena Baptiste'a w "The Missing". Aktor odrzucił rolę po tym, jak uznał, że scenariusz jest dla niego zbyt "niepokojący".

W 1. sezonie "The Missing" grany przez Tchéky'ego Karyo detektyw Julien Baptiste pomaga zrozpaczonej brytyjskiej rodzinie, której dziecko zaginęło w czasie wakacji we Francji. Jednak dla Karyo, któremu przed startem zdjęć właśnie urodziła się córka, perspektywa pracy nad takim projektem nie wydawała się szczególnie zachęcająca. Aktor zdradził, że początkowo odrzucił rolę Baptiste'a:

– Nie miałem ochoty tego robić, ponieważ nie chciałem spędzić sześciu miesięcy na planie filmowym. Nie chciałem podpisywać kontraktu na trzy lata. I do tego historia wprawiała mnie w zaniepokojenie: moja córka dopiero co się urodziła.

Twórca i scenarzysta serialu Jack Williams dodał, że zamiast Karyo "bardzo znany francuski aktor" został obsadzony w roli Baptiste'a. Niestety, owa gwiazda "zrezygnowała w dniu czytania scenariusza". "The Missing" pozostało bez swojego detektywa i w okrojonej obsadzie zaczęło zdjęcia do 1. sezonu.

Dopiero po tym, jak reżyser serialu Tom Shankland spędził osiem godzin z Karyo w jego domu, przekonując go do przyjęcia roli, aktor zgodził się zagrać słynnego już detektywa. Jak opowiada Jack Williams, Karyo już dwa dni później zaczął pracę na planie i od razu zachwycił twórców "The Missing":

– Tchéky przybył na plan dosłownie następnego dnia. Pojawił się w niedzielę, a zdjęcia zaczął w poniedziałek. Oglądaliśmy pierwszą scenę, w której grał też Jimmy Nesbitt. Tchéky chyba akurat obierał pomarańczę, a my pomyśleliśmy sobie: "Jest wspaniały". Za każdym razem kiedy przychodziły pierwsze kopie nagrań, widzieliśmy, że gra Juliena idealnie.

Tchéky Karyo powtórzył rolę Juliena Baptiste'a w 2. sezonie "The Missing", a już 17 lutego BBC One wyemituje pierwszy odcinek spin-offu skupiającego się przede wszystkim na detektywie i zatytułowanego po prostu "Baptiste".

"The Missing" dostępne jest w Amazon Prime Video.

REKLAMA