Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Detektyw" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

Dziś chwalimy m.in. genialny występ Scoota McNairy'ego w "Detektywie", Emily vs. Emily w "Odpowiedniku" i obie komedie HBO. Po drugiej stronie znalazła się rozczarowująca "The Umbrella Academy".

HIT TYGODNIA: Emily staje twarzą w twarz z samą sobą w "Odpowiedniku"

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

"Odpowiednik" (Fot. Starz)

Nie wiemy wprawdzie, czy lada moment pożegnamy"Odpowiednika" na zawsze, czy jednak ktoś się zlituje i przejmie serial od stacji Starz, ale patrząc na ostatnie odcinki, zdecydowanie kibicujemy tej drugiej opcji. Historia dwóch światów i ich trudnej koegzystencji wkroczyła bowiem w decydującą fazę, w której wydarzenia następują w tempie godnym dobrego filmu akcji (to szczególnie kiepska wiadomość dla Kierownictwa), a pomimo tego ciągle zaskakuje nas momentami pełnymi emocji zupełnie innego rodzaju.

Takimi jak spotkanie Emily z Emily Prime (doskonała Olivia Williams), na które zanosiło się już od jakiegoś czasu, gdy mogliśmy oglądać, jak coraz mocniej splatają się wątki obydwu bohaterek. Ich konfrontacja, mimo że nagła i krótka, zostawiła po sobie świetne wrażenie – może nawet lepsze, niż pamiętna kłótnia dwóch Howardów z poprzedniego sezonu. Tutaj nie było tak ostro, co wcale nie znaczy, że nie padły gorzkie słowa.

Gdy z jednej strony słuchaliśmy o matce, której brakowało, kiedy córka jej potrzebowała, a z drugiej o kobiecie, która ze strachu nigdy matką nie została, nie było w tym jednak fałszywych nut czy niepotrzebnej złośliwości. Dostaliśmy dojrzałą rozmowę dwóch bohaterek, które obierając nieco inne ścieżki, całkowicie odmieniły swoje życia, w jakimś stopniu pozostając jednak do siebie podobne. Było w tym napięcie, były emocje, była wreszcie szczerość i zrozumienie – nawet jeśli nie zostało ono do końca zwerbalizowane.

W przeciwieństwie do obaw ze strony "naszej" Emily, jakie ta wyraziła wobec swojej przyszłości z Howardem. Czy straciła męża, gdy ten zobaczył, że alternatywa może być znacznie lepsza od "oryginału"? Druga Emily twierdzi, że nie. My bardzo chcielibyśmy się o tym sami przekonać, dlatego pozostaje nam trzymać kciuki, by kolejny odcinek jednak nie był ostatnim rozdziałem tej historii. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9
REKLAMA