Nowy miniserial Netfliksa w znakomitej obsadzie. Zobaczcie przejmującą zapowiedź "When They See Us"

"When They See Us" (Fot. Netflix)

0

"When They See Us" opowiadające o "piątce z Central Parku" zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w maju. Serwis właśnie zaprezentował pierwszy zwiastun serialu.

Po nominowanym do Oscara dokumencie "XIII Poprawka" opowiadającym o rasizmie w amerykańskim systemie więziennictwa, reżyserka Ava DuVernay wraca do Netfliksa z kolejnym projektem. Nadchodzący miniserial "When They See Us" poruszający sprawę, która ciągnęła się przez dwie dekady, szykuje się na kolejne mocne spojrzenie na problemy wymiaru sprawiedliwości w USA od reżyserki "Selmy".

When They See Us – o czym będzie nowy miniserial?

"When They See Us", znane wcześniej jako "Central Park Five", opowie o grupie pięciu młodych mężczyzn, którzy w 1989 roku zostali niesłusznie skazani za gwałt na kobiecie w Central Parku. Czterogodzinny miniserial prześledzi życia Antrona McCraya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santany and Korey'ego Wise'a, nazwanych przez media jako "piątka z Central Parku", od ich oskarżenia w 1989 roku, poprzez uniewinnienie w 2002 roku, aż po ugodę z miastem Nowy Jork w 2014 roku.

W oświadczeniu wydanym razem z zapowiedzią Ava DuVernay wytłumaczyła, dlaczego nowy tytuł "When They See Us" lepiej odzwierciedla opowiadaną historię:

– W 1989 roku pięciu nastolatków o czarnej i brązowej skórze zostało niesłusznie oskarżonych o przestępstwo, którego nie popełnili, i określonych jako "piątka z Central Parku". Ta nazwa prześladuje ich od tamtego czasu. W 2019 roku, nasz serial daje tym pięciu mężczyznom możliwość zabrania głosu i opowiedzenia całej swojej historii. Jednocześnie Korey, Antron, Raymond, Kevin i Yusef opowiadają także historię wielu młodych ludzi, którzy ze względu na swoją rasę zostali niesłusznie wplątani w wymiar sprawiedliwości. Chcieliśmy oddać te perspektywę w naszym tytule, podkreślając człowieczeństwo tych mężczyzn, a nie ich upolityczniony przydomek.

Netflix zaprezentował dziś poruszającą zapowiedź serialu, w której młody chłopak zostaje wprost wyrwany ze swojego bezpiecznego domu, skąd trafia do więziennej celi. Koniecznie zobaczcie sami zwiastun "When They See Us":

Kto wystąpi w When They See Us?

Serial może pochwalić się znakomitą obsadą na czele z takimi telewizyjnymi gwiazdami jak: Michael K. Williams ("The Wire"), Vera Farmiga ("Bates Motel"), John Leguizamo ("Bloodline"), Felicity Huffman ("American Crime"), Niecy Nash ("Claws") oraz Joshua Jackson ("The Affair"). W serialu wystąpią także m.in. Blair Underwood ("L.A. Law"), Chris Jackson ("Bull"), Omar J. Dorsey ("Queen Sugar"), Famke Janssen ("Hemlock Grove"), Aurora Perrineau ("Chasing Life"), William Sadler ("Power"), Aunjanue Ellis ("Quantico"), Kylie Bunbury ("Pitch").

Rolę pięciu mężczyzn w centrum historii zagrają Jharrel Jerome ("Moonlight"), Jovan Adepo ("Sorry for Your Loss"), Chris Chalk ("Gotham"), Freddy Miyares ("Elementary") oraz Justin Cunningham ("Succession"). W ich młodsze wersje wcielą się Caleel Harris ("Castle Rock"), Ethan Herisse ("About a Boy"), Marquis Rodriguez ("Iron Fist") i Asante Blackk.

When They See Us – kiedy premiera?

"When They See Us" zadebiutuje na Netfliksie 31 maja. Dzięki tej strategicznej dacie serial zdąży się załapać do kwalifikacji do tegorocznych nagród Emmy. Przy takich tytułach jak "Ostre przedmioty", "Ucieczka z Dannemory", nadchodzące "Fosse/Verdon", a teraz także "When They See Us", kategoria serialu limitowanego szykuje się na szczególnie silną.