Niespodzianka! George R.R. Martin nie wie, jak zakończy się serialowa "Gra o tron"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Wydawałoby się, że kto jak kto, ale George R.R. Martin powinien znać zakończenie telewizyjnej "Gry o tron". A jednak! Nawet twórca opowieści o Westeros nie wie, jaki będzie finał serialu.

"Gra o tron" powstała na podstawie "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Jednak serial przegonił książki w 2016 roku, a jego finał mocno wyprzedzi ostatni tom sagi.

George R.R. Martin nie zna zakończenia Gry o tron

Martin aktualnie zaszył się w Nowym Meksyku i pracuje nad "The Winds of Winter", kolejnym tomem z serii. To właśnie z jego powodu odrzucił ofertę gościnnego wstępu w jednym z ostatnich odcinków finałowego sezonu serialu. Co pisarz wie o zakończeniu serialu D.B. Weissa i Davida Benioffa?

– Nie czytałem scenariusza i nie mogłem przyjechać na plan, ponieważ pracowałem nad "Wiatrami" [The Winds of Winter]. Wiem kilka rzeczy, ale wielu drugoplanowych bohaterów wymyślili sami. I oczywiście prześcignęli mnie kilka lat temu. Mogą występować pewne istotne rozbieżności – mówi pisarz.

Dla wielu osób "Gra o tron" to przede wszystkim serial i istotne będzie dla nich jedynie zakończenie, które zostanie wyemitowane na HBO. Tymczasem z całkowicie innego założenia wychodzą fani papierowej wersji "Pieśni Lodu i Ognia". Zresztą tak samo, jak jej autor. Choć oczywiście produkcja bazuje na powieści Martina, występuje między nimi sporo rozbieżności.

– Dla wielu ludzi to właśnie będzie koniec "Gry o tron", ale nie dla mnie. Wciąż siedzę w tym głęboko. Lepiej, żebym długo żył, bo zostało mi jeszcze dużo pracy do wykonania – dodaje 70-letni Martin.

Jeśli nie spodoba się wam finał serialu – a jest na to szansa, biorąc pod uwagę, że nawet jego twórcy przestrzegają, że widzowie mogą znienawidzić zakończenie – istnieje pewne prawdopodobieństwo, że losy niektórych bohaterów inaczej rozegrają się na papierze. Jednak, by je poznać, potrzebny jest czas. George R.R. Martin pracuje obecnie nad "The Winds of Winter", a w planach ma jeszcze "A Dream of Spring".

Gra o tron wróci do HBO z 8. sezonem 15 kwietnia