Nasz top 10: Najlepsze seriale lutego 2019 roku

"Russian Doll" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najlepsze seriale lutego to według nas przede wszystkim komedie: od "Brooklyn 9-9", przez "Crashing" i "One Day at a Time", aż po bardzo nietypowe "Russian Doll". Do naszego top 10 załapał się też m.in. "Detektyw".

10. Baptiste (nowość na liście)

Baptiste serial

"Baptiste" (Fot. BBC)

Dwa sezony "The Missing" wystarczyły, żeby Julien Baptiste (Tchéky Karyo) został jednym z naszych ulubionych ekranowych detektywów, a coś nam mówi, że wkrótce jego status może się jeszcze poprawić. Tym razem już za sprawą własnego serialu, którego udany start wystarczył, by załapać się do lutowego zestawienia.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że "Baptiste" pod żadnym względem nie odkrywa Ameryki - to solidnie napisana i zagrana historia kryminalna, która wygląda nawet na nieco mniej wyszukaną, niż w przypadku serialu-matki. W niczym to jednak nie przeszkadza, bo rzecz wciąga z każdą minutą coraz bardziej, po standardowym początku obierając mniej przewidywalne kierunki, by w drugim odcinku prowadzić już nas przez pełną niecodziennych wątków fabułę.

Mamy więc sporo biegania po Amsterdamie i jego mrocznych zakątkach. Mamy sprawę zaginionej dziewczyny, która okazuje się znacznie bardziej skomplikowana, niż można było sądzić. Mamy Toma Hollandera w niejednoznacznej roli, a także rumuński gang i polski wątek (a także aktorkę, Annę Próchniak). I nie, oczywiście, że to nie wszystko, ale przecież nie będziemy psuć wam zabawy.

Uwierzcie nam zatem na słowo, że detektyw Baptiste będzie miał pełne ręce roboty - wcale nas nie zdziwi, jeśli za miesiąc wyląduje wyżej w zestawieniu. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA