"Ostre przedmioty" jednak wrócą z 2. sezonem? Twórczyni mówi, jakie ma pomysły na kontynuację

"Ostre przedmioty" (Fot. HBO)

0

"Wielkie kłamstewka" nie pozostały miniserialem i możliwe, że z "Ostrymi przedmiotami" będzie podobnie. Showrunnerka Marti Noxon sugeruje, że serial może być kontynuowany.

"Ostre przedmioty" to jeden z tych seriali, które są krótkie, przemyślane od pierwszej do ostatniej sceny i być może niekoniecznie powinny być kontynuowane. Bo co tam zostało do dodania? Scenarzystka i showrunnerka Marti Noxon jeszcze latem sama stała na takim stanowisku, mówiąc, że więcej odcinków nie będzie. "Nie ma rozmów o 2. sezonie. To byłoby na tyle. Także cieszcie się tym, póki możecie" – powiedziała podczas letniego TCA Press Tour.

A teraz najwyraźniej zmieniła zdanie. Noxon pojawiła się w ten weekend na festiwalu SXSW i zdradziła, że ona i Gillian Flynn, autorka książki, na podstawie której powstał scenariusz, zastanawiają się nad powrotem do Wind Gap.

– Może będzie sequel, może dowiemy się więcej o Adorze i siostrze Camille. Gillian i ja myślimy o tym – powiedziała.

Dodała także, że początkowo widziała adaptację "Ostrych przedmiotów" jako dłuższy serial, skupiający się nie tylko na Camille, ale także na miasteczku Wind Gap i jego mieszkańcach. Dopiero potem powstał z tego miniserial. Jej zdaniem jest tu więcej historii do opowiedzenia.

Problem w tym, że w 2. sezonie raczej nie zobaczylibyśmy już Amy Adams. Aktorka dała jasno do zrozumienia, że interesuje ją tylko seria limitowana, o czym mówił Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, podczas letniego TCA Press Tour.

– W przypadku "Wielkich kłamstewek" było tak, że wszystkie gwiazdy chciały powrócić. "Ostre przedmioty" to bardzo mroczna bohaterka i bardzo mroczny materiał. Amy nie chce znów wchodzić w skórę tej postaci i nie winię jej za to, bo to naprawdę duży ciężar dla aktorki... Także nie ma planów na 2. sezon. Bardzo się cieszymy, że to będzie serial limitowany – tłumaczył wtedy Bloys.

Czy "Ostre przedmioty" bez Amy Adams, ale z Patricią Clarkson i Elizą Scanlen mają sens? O czym właściwie mógłby być 2. sezon, poza tym że o Wind Gap i jego mieszkańcach? Czy byłby to sequel, czy raczej prequel? HBO na razie wypowiedzi Marti Noxon nie komentuje, ale mamy nadzieję, że zanim zostanie podjęta decyzja o kontynuacji, fabuła nowych odcinków zostanie dokładnie przemyślana.