Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Leaving Neverland" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: Star Trek: Discovery wraca do przeszłości

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

Nie raz i nie dwa opisywaliśmy na Serialowej, jak zgrabnie "Discovery" łączy klasykę z nowoczesnością. W odcinku "If Memory Serves" twórcy przebili jednak samych siebie, nie tyle odwołując się do oryginalnej serii, co dosłownie do niej wracając.

Zaczęliśmy zatem od przypomnienia wydarzeń z poprzedniego odcinka... sprzed pół wieku. Nie, to nie żart, jak moglibyście pomyśleć, oglądając Leonarda Nimoya i Jeffreya Huntera sprzed lat w rolach Spocka i kapitana Pike'a. To rzeczywiście fragmenty pochodzącego z 1965 roku (ale wtedy niewyemitowanego) oryginalnego pilota serialu, które zostały tu bardzo sprytnie wplecione w fabułę. W końcu w świecie "Discovery" te wydarzenia miały miejsce najwyżej kilka lat wcześniej.

Lepszego dowodu na istnienie pomostu pomiędzy starym a nowym w serialu już więc raczej nie dostaniemy, ale przecież to nie jedyne atrakcje odcinka. Ten przede wszystkim przedstawił nam wreszcie "swojego" Spocka (Ethan Peck) w całej brodatej (i prawie uśmiechniętej) okazałości, przy okazji wyjaśniając sporo niejasności. Choćby na temat relacji między nim a przybraną siostrą, a także czerwonego anioła, który najwyraźniej jest człowiekiem i nie ma dla wszystkich najlepszych wiadomości.

Byli też Talozjanie, niejaka Vina (Melissa George), bardzo przekonujące iluzje i świetny Anson Mount, którego kapitan Pike coraz bardziej się nam podoba. Jasne, serialowi puryści z pewnością znajdą tu kilka nieścisłości, ale ogólna ocena odcinka musi być entuzjastyczna - właśnie takiego "Star Treka" sobie życzymy! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8