Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Leaving Neverland" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: A.P. Bio odkrywa magię majonezu

"A.P. Bio" (Fot. NBC)

"A.P. Bio" (Fot. NBC)

Niewiele seriali z ogólnodostępnych stacji regularnie polecamy, ale "A.P. Bio" należy do tych paru wyjątków. Serial Mike'a O'Briena w ciągu kilkunastu odcinków 1. serii z obiecującej, ale nie w pełni satysfakcjonującej komedii promowanej znaną twarzą (Glenn Howerton z "It's Always Sunny in Philadelphia") stał się interesującą, proponującą oryginalny klimat opowieścią o świetnych postaciach, często z drugiego planu.

W rozpoczętym właśnie 2. sezonie pojawia się nowa misja. Zamiast mścić się na naukowym rywalu Jack postanawia napisać książkę o tym, jak poprzez ciężką pracę i drobne przyjemności mieszkańcy Toledo znaleźli sposób na szczęście. Publikacja ma rzecz jasna zdobyć ważną nagrodę i zapewnić filozofowi powrót na szczyt. Szybko okazuje się, że większa część "brudnej roboty" znowu spadnie na uczniów.

Nie powinno to nikogo martwić, twórcy "A.P. Bio" stworzyli bowiem fenomenalne postacie podopiecznych Jacka. Nie zapominajmy też o nieco surrealistycznym wątku zdobywania nowej kopiarki przez Ralpha i Helen. Do tego jeszcze urodziny grzywki. Czyli tydzień jak tydzień w "A.P. Bio". A chociaż większość tego, co znamy z serii 1., pozostaje tu bez zmian, to jednak widzimy, że i nauczyciel czegoś się nauczył. Nie tylko tego, że majonez jest pyszny. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8