Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Leaving Neverland" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8

Kit tygodnia: MotherFatherSon - duże nazwiska, większe rozczarowanie

"MotherFatherSon" (Fot. BBC)

"MotherFatherSon" (Fot. BBC)

Richard Gere, Helen McCrory, Paul Ready, Sarah Lancashire i inni świetni aktorzy w obsadzie, a do tego Tom Rob Smith ("London Spy") za sterami. To po prostu nie miało prawa się nie udać. A jednak telewizyjna rzeczywistość znów okazała się nieprzewidywalna, fundując nam spore rozczarowanie.

Po premierowym odcinku trudno właściwie powiedzieć, czym dokładnie "MotherFatherSon" chce być. Mamy tu trochę rodzinnej dramy z magnatem medialnym Maxem (Gere) i jego niespełniającym oczekiwań synem w rolach głównych; mamy coś na kształt politycznego thrillera z zaginioną dziewczyną w tle; no i mamy wreszcie artystyczną wizję twórcy na temat wyprutego z emocji świata. Niestety, żadna z tych historii nie spełnia oczekiwań - delikatnie mówiąc.

Jedyne, w czym produkcja BBC rzeczywiście nie zawodzi, to wyjątkowa otoczka. "MotherFatherSon" nie przypomina bowiem niczego, czego moglibyśmy się spodziewać, co jednak niekoniecznie jest zaletą. No chyba, że gustujecie w dziwnych scenach erotycznych, emocjonalnych wywodach o fokach i metaforycznych tatarach. Pozwólcie, że nie będę tłumaczył – zdecydowanie wystarczy mi fakt, że przez godzinę to oglądałem, żebyście wy nie musieli. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8