HBO potwierdza czas trwania odcinków 8. sezonu "Gry o tron". Czy zobaczymy odsłony powyżej godziny?

"Gra o tron" (Fot. Helen Sloan/HBO)

0

Mówiło się już o 8. sezonie jak o serii pełnometrażowych filmów, ale premierowe dwa odcinki szykują się na całkiem standardowe w długości. Czy "Gra o tron" pokaże jeszcze 90-minutowe odcinki?

Kiedy ostatnio pisaliśmy o czasie trwania odcinków w 8. sezonie "Gry o tron" zapowiadanymi początkowo na rekordowo długie, francuski dystrybutor programu obiecywał dwie 60-minutowe odsłony i cztery 80-minutowe. Zgodnie z przewidywaniami były to jedynie szacunkowe liczby, a jak podaje Entertainment Weekly, według oficjalnych informacji od HBO, premiera sezonu będzie trwała 54 minuty, a drugi odcinek - 58 minut.

Gra o tron sezon 8 – dwa odcinki poniżej godziny

Pomimo, że otwierające 8. sezon odsłony mają długość raczej typową jak na "Grę o tron", reszta sezonu może znacznie wykroczyć poza standardowy czas trwania. W końcu, podobno już w 3. odcinku mamy zobaczyć najdłuższą bitwę w serialowej i filmowej historii. Skoro wycieńczające zdjęcia do odcinka trwały aż 11 tygodni, raczej ciężko podejrzewać, że zobaczymy coś krótszego niż zaledwie 60 minut.

Rozmawiając z EW o odcinku pokazującym wielką bitwę o Winterfell, Sophie Turner powtórzyła plotkę, że ma trwać aż 90 minut. Jaka dokładnie będzie długość finałowych odsłon "Gry o tron", dowiemy się już prawdopodobnie w najbliższych tygodniach. O ile, HBO nie zmieni swoich zasad dla 8. sezonu, niedługo powinniśmy także poznać tytuły odcinków.

Gra o tron wraca do HBO z 8. sezonem 15 kwietnia