HBO opowie o katastrofie w Czarnobylu. Zobaczcie zwiastun i zdjęcia z miniserialu "Chernobyl"

"Chernobyl" (Fot. HBO)

0

Najnowszy miniserial HBO zrekonstruuje katastrofę w Czarnobylu z 1986 roku i późniejsze próby zbadania, co ją spowodowało. Zobaczcie, jak prezentuje się zwiastun produkcji "Chernobyl".

"Chernobyl" w gwiazdorskiej obsadzie zapowiada się na mroczne i przejmujące spojrzenie na życia tych, których katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu dotknęła najmocniej. Serial ma pokazać wydarzenia sprzed wypadku z 1986 oraz późniejsze starania w rozszyfrowywaniu, co dokładnie do niego doprowadziło.

"Jeśli nie dowiemy się, jak do tego doszło, stanie się to jeszcze raz" – słyszymy w zwiastunie produkcji.

Chernobyl – zwiastun miniserialu

Głównym bohaterem pięcioodcinkowego miniserialu "Chernobyl" ma być Valery Legasov (Jared Harris), który zaraz po katastrofie dostał za zadanie zbadanie jej przyczyn. W znakomitej obsadzie obok Harrisa znaleźli się także m.in. Emily Watson ("Małe kobietki"), Jessie Buckley ("Tabu") oraz Stellan Skarsgård ("River").

Serial stworzył Craig Mazin, który ma na swoim koncie scenariusze do wszystkich części "Kac Vegas" oraz "Łowcy i Królowej Lodu". Mazin już wcześniej obiecywał, że choć produkcja nie jest dokumentem, to twórcy starali się rzetelnie oddać katastrofę z 1986 roku. "Chcieliśmy pokazać to tak wiernie, jak tylko się dało. Nie zmienialiśmy niczego, żeby dodać więcej dramatyzmu czy coś podkręcić" – powiedział.

"Chernobyl" wyreżyseruje Johan Renck ("The Last Panthers", "Bloodline").

Chernobyl – kiedy premiera serialu o Czarnobylu?

"Chernobyl" zadebiutuje w amerykańskim HBO 6 maja. Polskie HBO GO także ma w planach pokazanie serialu, ale dokładna data premiery na razie nie jest znana. W oczekiwaniu na debiut serialu możecie zobaczyć, jak prezentują się jego główni bohaterowie.

chernobyl hbo zwiastun

chernobyl hbo zwiastun

chernobyl hbo zwiastun