Nie pytajcie więcej o powrót "Przyjaciół"! Twórczyni kultowego sitcomu wyjaśnia, czemu nie ma na to szans

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0

Temat powrotu "Przyjaciół" wciąż się pojawia, a twórczyni wciąż mówi "nie". Marta Kauffman tłumaczy, czemu my też nie chcemy, żeby szóstka z kultowego serialu ponownie pojawiła się na ekranie.

W czasach powrotów, rebootów i spin-offów "Przyjaciele" są jednym z nielicznych tytułów, które pozostają zakończone i nietknięte. I to mimo że temat co chwila powraca, widzowie niewątpliwie by się znaleźli – sitcom NBC jest tak popularny, że Netflix zapłacił 100 mln dolarów za licencję tylko na ten rok – a i część aktorów niechętna powrotowi nie jest.

Twórczyni Przyjaciół o tym, czemu serial nie wróci

Tymi, którzy zdecydowanie powrotu "Przyjaciół" nie chcą, są ich twórcy. Marta Kauffman w rozmowie z magazynem "Rolling Stone" wyjaśniła, że tak naprawdę my też tego nie chcemy. To mógłby tylko wielki zawód, niezależnie od tego, co wymyśliliby scenarzyści. Czemu "Przyjaciele" nie powinni wracać?

– Jest kilka powodów. Po pierwsze, serial opowiada o tym okresie w życiu, kiedy przyjaciele są naszą rodziną. Ten okres się skończył. Wszystko, co moglibyśmy zrobić, to zebrać tę szóstkę aktorów znów razem, ale serce serialu już by znikło. Po drugie, nie wiem, co dobrego miałoby z tego wyniknąć. Serial ma się dobrze, ludzie go kochają. Powrót mógłby okazać się tylko zawodem. "The One Where Everyone’s Disappointed" ["Ten, w którym wszyscy są zawiedzeni"] – tłumaczyła Kauffman.

Przyjaciele znów razem? Tylko u Kimmela!

Odtwórcy ról tytułowych "Przyjaciół" – Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer – wiele razy byli pytani o potencjalny powrót. Większość z nich zgadza się z twórczynią. Ale np. Jennifer Aniston miała pewien pomysł:

– Może po prostu poczekamy jeszcze trochę i razem z Lisą i Courteney zrobimy nową wersję "The Golden Girls", spędzając nasze ostatnie lata razem na wiklinowych meblach – żartowała aktorka w rozmowie z magazynem "InStyle".

Na razie jedyne, co mamy szansę zobaczyć, to różnego rodzaju wspólne występy dawnych "Przyjaciół" w telewizji. Ekipa wystąpiła w prawie niemal składzie (bez Matthew Perry'ego) w programie honorującym reżysera Jamesa Burrowsa. Jennifer Aniston, Courteney Cox i Lisa Kudrow zagrały także w skeczu "Jimmy Kimmel Live" w 2014 roku. Na więcej na razie nie ma szans.

Przyjaciele są dostępni w serwisie Netflix