Finał "Gry o tron" potrwa aż 80 minut. Znamy długość wszystkich odcinków 8. sezonu

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Koniec spekulacji na temat czasu trwania odcinków 8. sezonu "Gry o tron". HBO podało długości wszystkich sześciu odsłon finałowej serii.

Chociaż "Gra o tron" zacznie swój 8. i ostatni sezon odcinkami o raczej standardowej długości, reszta sezonu pokaże już znacznie rozszerzone odsłony. HBO podało oficjalnie czas trwania każdego z sześciu odcinków i spełniają się wcześniejsze obietnice twórców – nowe odsłony rzeczywiście będą niczym seria pełnometrażowych filmów.

Gra o tron – rekordowo długie odcinki w 8. sezonie

Dotychczasowy rekord długości w "Grze o tron" należał do finału 7. sezonu "The Dragon and the Wolf", trwającego aż 80 minut. Ten rekord pokona minimalnie trzeci odcinek 8. sezonu, który ma trwać 1 godzinę i 22 minuty. Odcinek, którego premiera zaplanowana jest na 29 kwietnia zgodnie z zapowiedziami ma pokazać najdłuższą bitwę zaprezentowaną dotychczas w kinie i telewizji. Nic więc dziwnego, że ta odsłona będzie ostatecznie najdłuższą w całym serialu.

Nie znaczy to, że reszta sezonu również nie może pochwalić się robiącymi wrażenie długościami. Czwarty odcinek potrwa 1 godzinę i 18 minut, natomiast piąty i szósty (będący jednocześnie finałem serialu) zajmą 1 godzinę i 20 minut. Jak zapowiada HBO, ostatni odcinek zobaczymy na antenie stacji i w HBO GO 20 maja.

8. sezon Gry o tron startuje na HBO 15 kwietnia