Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hit tygodnia: Wielki test przyjaźni w Broad City

"Broad City" (Fot. Comedy Central)

"Broad City" (Fot. Comedy Central)

"Broad City" to wielki nowojorski chaos, w którym jest tylko jedna stała: przyjaźń Abbi i Ilany oraz związane z nią wspólne odkrywanie zakątków miasta i pokonywanie przeszkód, które przynosi dorosła (no, mniej więcej dorosła) codzienność. "Sleep No More" ten jeden pewnik wystawa na próbę, gdy Abbi musi powiedzieć przyjaciółce o planowej przeprowadzce do Kolorado.

Serial nie byłby sobą, gdyby nie zaproponował dla tych dramatycznych scen adekwatnie dramatycznej scenerii. Przedstawienie z udziałem widzów, "Sleep No More", chociaż faktycznie przerażające, służy pokazaniu, że żadne zaproponowane tam sceny nie mogą równać się z tragedią, którą przeżywa Ilana, słysząc o wyjeździe Abbi. Ilana Glazer i Abbi Jacobson pokazują w tym odcinku, że są nie tylko aktorkami komediowymi. Histeria i rzucanie przedmiotami przez bardziej ekstrawertyczną z przyjaciółek oraz ciche, tłumione poczucie winy drugiej robią z tego odcinka coś wyjątkowego.

Przyjaźń oczywiście zwycięża, a szczera rozmowa o konieczności dużej zmiany w życiu, o potrzebie wsparcia w trudnych decyzjach i o tym, że ta relacja na pewno przetrwa także na dystans, naprawdę wzrusza. Znaleziono tu miejsce i na żarty (choćby psy nowej współlokatorki czy bardzo nietypowy sposób poprawienia Ilanie humoru przez Abbi), ale nie podważają one faktu, że chodzi o bardzo trudny moment i prawdziwy przełom.

"Sleep No More" mogłoby być finałem serialu. Bohaterki pogodzone, chociaż smutne idą w nowych kierunkach, wierząc, że ich przyjaźń wytrzyma wszystko. Skoro jednak ekipa "Broad City" uważa, że zostało jeszcze coś ciekawego do dodania, to czekamy na ostatnie dwa odcinki. Z coraz większą świadomością, że nawet jeśli ten i poprzedni sezon nie trzymają równego poziomu, to będziemy za dziewczynami bardzo tęsknić. Prawie tak jak one za sobą nawzajem. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA