Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Hit tygodnia: Star Trek: Discovery przedstawia i żegna Airiam

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

"Star Trek: Discovery" (Fot. CBS All Access)

Gdybyście przed tym odcinkiem zapytali nas o Airiam (Hannah Cheesman), to moglibyśmy powiedzieć pewnie tylko tyle, że to humanoidalna członkini załogi Discovery, będąca jakiegoś rodzaju cyborgiem. Po obejrzeniu "Project Daedalus" sytuacja zmieniła się jednak o 180 stopni, a my dostaliśmy lekcję, jak w ciągu niecałej godziny skutecznie przedstawić bohaterkę, sprawić, że się do niej przywiążemy i na koniec złamać nam serca.

Jakim cudem udało się twórcom (na czele z reżyserującym odcinek Jonathanem Frakesem) opowiedzieć tak poruszającą historię, skutecznie wpleść ją w główną fabułę i nigdzie się przy tym nie pogubić, pozostanie ich tajemnicą. Dla nas istotny jest fakt, że dostaliśmy kapitalny odcinek, w którego kulminacyjnym momencie nie można było spokojnie usiedzieć przed ekranem. I wcale nie zdziwilibyśmy się, gdyby polało się przy tym trochę łez.

Przy takim natężeniu emocji na drugi plan schodzi praktycznie wszystko inne, włącznie ze sztuczną inteligencją zwaną Kontrolą, która stoi za całym zamieszaniem, i z którą nasi bohaterowie na pewno będą jeszcze mieli kłopoty. Ale to za chwilę, na razie pozwólcie nam skupić się na Airiam – bohaterce o pięknej i tragicznej historii, której obecności dotąd prawie nie zauważaliśmy, ale za którą już bardzo tęsknimy i żałujemy, że nie mogliśmy poznać jej lepiej. To się nazywa potęga telewizji. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA