Nie podobał wam się 2. sezon "Detektywa"? Woody Harrelson się z wami zgadza!

"Detektyw" (Fot. HBO)

Woody Harrelson cały czas widnieje w napisach "Detektywa" jako producent wykonawczy, co nie znaczy, że będzie bronił słabo przyjętego 2. sezonu. Aktor przyznał, że był nim zawiedziony.

W styczniu minęło już pięć lat, od kiedy Rust Cohle (Matthew McConaughey) i Marty Hart (Woody Harrelson) po raz pierwszy pojawili się w "Detektywie", a serialowy świat oszalał na punkcie stylowego kryminału od Nica Pizzolatto. Jak było rok później, kiedy 2. sezon hitu HBO zawitał do stacji, lepiej nie przypominać zawiedzionym fanom produkcji. Jak się okazuje, sam Woody Harrelson również nie był zachwycony 2. sezonem "Detektywa".

Woody Harrelson krytycznie o 2. sezonie Detektywa

Dla aktora, który amerykańskim widzom dał się poznać w latach 80. w serialu "Zdrówko", rola w "Detektywie" była pierwszym tak znaczącym powrotem do telewizji od lat. W rozmowie z Sunday Today, Harrelson odniósł się do sukcesu 1. sezonu "Detektywa" i podzielił się swoimi opiniami o kolejnych seriach.

– To była fantastyczna okazja, bo nie myślałem o powrocie do telewizji od czasu "Zdrówka" i potem roli w siedmiu odcinkach "Will & Grace". Naprawdę nie chciałem grać w serialu, ale cóż – to nie była telewizja, tylko HBO. Dlatego cieszę się, że tak to się udało. Potem, byłem trochę rozczarowany tym, że 2. sezon nie był aż taki... ale obecnie mamy 3. sezon, którego na razie widziałem tylko cztery odcinki, ponieważ pracowałem, ale jestem bardzo podekscytowany tą serią. Chciałbym zobaczyć jeszcze więcej sezonów – powiedział Harrelson.

Czy Harrelson wróciłby do Detektywa?

Czy skoro 3. sezon jest dla Harrelsona mniejszym rozczarowaniem niż poprzednia odsłona, to czy będziemy mieli okazję jeszcze zobaczyć go w "Detektywie"? Choć oczywiście pytanie o powrót musiało paść w rozmowie, to aktor kategorycznie stwierdził, że nie ma szansy na taki powrót:

– Nie jestem w stanie wyobrazić sobie sytuacji, w której wracamy i robimy kolejny sezon. Czuję, że ten, który zrobiliśmy wyszedł świetnie.

Harrelson dodał, że widzowie porównywaliby ewentualny drugi sezon z ich udziałem z pierwszą serią na niekorzyść nowych odcinków, a wolałby do tego nie dopuścić. Aktor pozostaje związany z "Detektywem" jako producent wykonawczy, ale czekając na kolejne połączenia między sezonami (tak jak to w ostatnich odcinkach), raczej nie powinniśmy spodziewać się, że prędko zobaczymy Marty'ego Harta z powrotem na ekranie.

Detektyw dostępny jest w HBO GO

REKLAMA