"The Crown" zaczyna szukać swojej księżnej Diany. Kto ma szansę zagrać długo wyczekiwaną postać?

"The Crown" (Fot. Netflix)

0

4. sezon "The Crown" ma być kręcony zaraz po trzecim, co oznacza, że niedługo poznamy nową wersję księżnej Diany. A na razie pojawiły się informacje o wymaganiach dla aktorki.

Jeszcze nie było premiery 3. sezonu "The Crown, a serialowa ekipa zaczyna myśleć o czwartym. Akcja netfliksowego serialu wkroczy wtedy już w lata 80., co oznacza pojawienie się najbardziej chyba oczekiwanej postaci. Tragicznie zmarła księżna Diana to prawdziwie ikoniczna bohaterka, co oznacza, że casting może wzbudzić kontrowersje.

The Crown sezon 4 – jaka będzie księżna Diana?

Na razie nie wiadomo, kto zagra Lady Di, ale brytyjski tabloid "The Sun" dotarł do ogłoszenia castingowego i podaje, jakie wymagania musi spełnić aktorka. Netflix szuka "niesamowicie utalentowanej młodej aktorki" w wieku 18-22 lat.

Szukamy hipnotyzującej młodej gwiazdy o niezwykłych możliwościach. Musi umieć czarująco grać sceny komediowe, przemieniać się we flirciarę i ekshibicjonistkę na światowej scenie oraz być zdesperowaną, samotną, autodestrukcyjną kobietą w najgorszych momentach. Szukamy psychologicznej intensywności w stylu Mii Farrow w "Dziecku Rosemary".

"The Sun" komentuje, że sam opis wystarczy, żeby zirytować rodzinę królewską i zapewne też wielu zwykłych Brytyjczyków, którzy dobrze pamiętają zmarłą w 1997 roku księżną.

Kto zagra księżną Dianę w The Crown?

W tym momencie nie wiadomo, które aktorki są brane pod uwagę do roli Lady Di. "The Sun" podaje za to typowania firmy bukmacherskiej Ladbrokers. Aktorką, która ma największe szanse na angaż, jest według bukmacherów 23-letnia Florence Pugh ("Mała doboszka"). Za nią uplasowały się 25-letnia Lucy Boynton ("Bohemian Rhapsody") i 22-letnia Ellie Bamber (Cosette z "Les Misérables").

Diana to nie jedyna ważna postać kobieca, która dołączy do obsady "The Crown" w 4. sezonie. Już wcześniej ogłoszono, że Gillian Anderson zagra Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii zwaną Żelazną Damą.

Co wiemy o 3. i 4. sezonie The Crown?

Jak podawano już wcześniej, 4. sezon "The Crown" ma być kręcony od razu po trzecim, w którym została wymieniona cała rodzina królewska. Olivia Colman, laureatka Oscara za rolę w "Faworycie", przejmuje rolę królowej Elżbiety, a Tobias Menzies ("Outlander") – księcia Filipa.

Helena Bonham Carter wcieli się w siostrę królowej, księżniczkę Małgorzatę, do tej pory graną przez Vanessę Kirby. Jej męża, Antony'ego Armstronga-Jonesa, zagra Ben Daniels ("Egzorcysta"). Zmienią się także dzieci Elżbiety i Filipa – księcia Karola będzie grać Josh O’Connor, a księżniczkę Annę Erin Doherty. A do tego poznamy nowego premiera, Harolda Wilsona (Jason Watkins, "Being Human").

W 3. sezonie "The Crown" oglądać będziemy kolejną dekadę z historii brytyjskiej Korony pod panowaniem królowej Elżbiety II, dokładnie do 1976 roku. Z kolei akcja 4. sezonu będzie dziać się za czasów 11-letnich rządów Thatcher, czyli pomiędzy rokiem 1979 i 1990. Zobaczymy m.in. RPA za czasów Apartheidu, strajk górników z lat 1984-85 i wojna o Falklandy z 1982 roku. Zdjęcia do 4. sezonu mają ruszyć latem.

3. sezon The Crown pojawi się na Netfliksie w 2019