Gwyneth Paltrow i Jessica Lange w nowej komedii Ryana Murphy'ego. "The Politician" startuje jesienią

"The Politician" (Fot. Netflix)

Ryan Murphy i jego serialowe imperium zawitają na Netfliksie już tej jesieni. Platforma pokazała pierwszy plakat serialu "The Politician" w znakomitej obsadzie.

W swoim najnowszym serialu Ryan Murphy wraca do liceum po raz pierwszy od czasów "Glee". Najnowsze dzieło producenta będzie zarazem pierwszym tytułem, który Murphy (z pomocą swoich stałych współpracownikówa Iana Brennana i Brada Falchuka) stworzył dla Netfliksa. Platforma zaprezentowała pierwszy plakat i datę premiery "The Politician" zapowiadanego na mieszankę czarnej komedii i satyry.

Gwiazdy w obsadzie The Politician

Tytułowego polityka zagra w serialu Ben Platt, który w wieku 25 lat ma już na koncie nagrody Tony, Grammy i Emmy. Aktor znany przede wszystkim z serii "Pitch Perfect" i broadwayowskiego "Dear Evan Hansen" wystąpi w serialu u boku dwóch weteranek seriali Ryana Murphy'ego: Gwyneth Paltrow i Jessiki Lange (która prawdopodobnie zastąpiła obsadzoną wcześniej Barbrę Streisand).

W imponującej obsadzie "The Politician" pojawią się także: Zoey Deutch ("Swatamy swoich szefów"), Lucy Boynton ("Bohemian Rhapsody"), Bob Balaban ("Wormwood"), David Corenswet ("House of Cards"), Julia Schlaepfer ("Instinct"), Laura Dreyfuss ("Glee"), Theo Germaine, Rahne Jones oraz Benjamin Barrett ("Badsville"). Swój udział potwierdził także Dylan McDermott, który wyjawił, że w serialu zobaczymy również January Jones.

O czym będzie nowy serial Ryana Murphy'ego?

Wraz z plakatem, w końcu dostaliśmy także pierwszy opis fabuły nowego serialu. Główny bohater "The Politician" Payton Hobart (Ben Platt), bogaty licealista z Santa Barbara w Kalifornii od kiedy tylko skończył 7 lat, wiedział, że zostanie prezydentem USA. Najpierw jednak będzie musiał poradzić się z najbardziej niebezpiecznym politycznym środowiskiem ze wszystkich: Liceum Saint Sebastian.

Aby zostać wybranym szkolnym przewodniczącym, zapewnić sobie miejsce na Harvardzie i pozostać na swojej unikalnej ścieżce do sukcesu, Payton będzie musiał przechytrzyć swoich bezwzględnych rówieśników, jednocześnie nie pozbywając się kompletnie własnej moralności i umiejętnie budowanego wizerunku. Pełne czarnej komedii i celnej satyry, "The Politician" Ryana Murphy'ego ma pokazać, czego potrzeba, aby stworzyć polityka.

The Politician – kiedy premiera?

1. sezon "The Politician" pojawi się na Netfliksie 27 września. A jeśli jeszcze wam mało Ryana Murphy'ego na Netfliksie, to w produkcji są już dwa kolejne seriale twórcy - "Ratched" o pamiętnej pielęgniarce z "Lotu nad kukułczym gniazdem" oraz "Hollywood" opowiadające o złotej erze Fabryki Snów.

the politician serial netflix ryan murphy

REKLAMA