Co stanie się z Davidem w 3. sezonie "Legionu"? Noah Hawley opowiada o końcu serialu

"Legion" (Fot. FX)

"Legion" wraca tego lata ze swoją ostatnią serią. Jak potoczą się losy jednego z najpotężniejszych mutantów we wszechświecie?

3. sezon "Legionu" będzie już niestety finałową odsłoną serialu Noah Hawleya, co podobno twórca planował od samego początku. Jak już wcześniej powiedział, "najlepsza wersja historii to jej najbardziej zwięzła wersja". Skoro jednak historia Davida Hallera, który z superbohatera zaczął w 2. sezonie zmieniać się w superzłoczyńcę jest już tak blisko końca, to jaki los może ostatecznie czekać mutanta?

Legion – jaki los spotka Davida?

Rozmawiając z fanami w czasie WonderConu, Noah Hawley nie zdradził zbyt wiele sekretów dotyczących nadchodzących odcinków, ale zasygnalizował, w jakim kierunku potoczą się losy Davida. Przy okazji przyznał, że skończenie historii w takim miejscu jest dla niego naturalną konsekwencją historii, którą opowiadał.

– Serial rozpoczyna się w momencie, kiedy David jest na samym dnie. Idzie do szpitala, tam poznaje dziewczynę i jest szczęśliwy. Potem przestaje brać swoje leki i sytuacja wymyka się spod kontroli. Możemy więc albo wrócić z nim do dobrego miejsca, albo David może stoczyć się w totalne szaleństwo. I zdecydowaliśmy, że w tym miejscu zakończymy historię, bo w innym razie zaczęlibyśmy tę pętlę z powrotem.

To słodko-gorzka decyzja, ale historia nie ma znaczenia bez swojego zakończenia. W telewizji przyjęło się kiedyś, że wielkie korporacje nie wiedzą, kiedy skończyć. Jest więc coś wyjątkowego w tym, że ta historia wyznacza swój koniec – powiedział Noah Hawley.

Legion – kiedy premiera 3. sezonu?

Choć "Legion" wróci w tym roku później niż zazwyczaj, na poznanie finału losów Davida i reszty mutantów nie będziemy musieli jeszcze długo czekać. Ostatni sezon serialu zadebiutuje w USA już w czerwcu. Polskiej premiery na kanale FOX możemy spodziewać się prawdopodobnie niedługo potem.

REKLAMA