Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"You're the Worst" (Fot. FXX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Za nami tydzień znakomitych finałów ("You're the Worst", "Crazy Ex-Girlfriend"), długo wyczekiwanych powrotów ("Veep"!), ale też sporych rozczarowań ("Chilling Adventures of Sabrina", nowa "Strefa mroku"). Oto nasze hity i kity.

Hit tygodnia: Crazy Ex-Girlfriend na koniec podejmuje słuszną decyzję

"Crazy Ex-Girlfriend" (Fot. CW)

"Crazy Ex-Girlfriend" (Fot. CW)

W tym tygodniu pożegnaliśmy "Crazy Ex-Girlfriend", czyli jeden z tych seriali, które nie miały prawa się udać. A już na pewno nie należało oczekiwać, że historia Rebeki Bunch przetrwa aż cztery sezony, zaplanowane z góry przez Rachel Bloom i Aline Brosh McKennę. Komediowy musical, na dodatek o długości odcinków kojarzonej z poważnymi dramatami? Kto to będzie oglądał?

My oglądaliśmy. Przez pierwsze dwa i pół sezonu z absolutnym zachwytem, potem czasem z lekkim rozczarowaniem, gdy "Crazy Ex-Girlfriend" próbowało opowiadać o wszystkim naraz, kosztem przekazu i liczby zapadających w pamięć piosenek. Ale do końca mieliśmy nadzieję, że Bloom i McKenna naprawdę zawsze wiedziały, czego finalnie chcą do swojej bohaterki. Wiedziały!

Odcinek "I'm in Love" to piękne zamknięcie tego, co w serialu najważniejsze: opowieści o skomplikowanej, zamęczającej siebie i innych kobiecie, która najpierw przechodzi długą drogę do diagnozy problemów, a potem ciężko pracuje nad sobą, by stać się lepszym i szczęśliwszym człowiekiem. Zwieńczeniem etapu, który mieliśmy przywilej oglądać w serialu, okazuje się niewybranie żadnego z trzech wspaniałych kandydatów do związku i postawienie na rozwój własnej pasji, która ma doskonałe działanie terapeutyczne.

Mądry, zabawny, krzepiący, jednak nienaiwny serial dla wszystkich, którzy czują się trochę inni. Nowoczesny, tolerancyjny, feministyczny świat, który nie boi się kpić z samego siebie. Fenomenalna obsada. I piosenki, których będziemy słuchać jeszcze długo. Cieszy, że "Crazy Ex-Girlfriend" finałem przypomniało nam, jak bardzo było wyjątkowe. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA