Wiemy, kiedy wraca "Terror"! O czym opowie nowy sezon antologii?

"The Terror: Infamy" (Fot. AMC)

Już nie Arktyka, ale zachodnie wybrzeże USA w czasie II wojny światowej. "Terror" opowie tego lata całkowicie nową historię. Kiedy wraca serial AMC?

AMC ogłosiło, kiedy wracają z nowymi sezonami dwa zeszłoroczne debiuty - "Terror" oraz "Lodge 49". Obie produkcje zadebiutują w USA już w sierpniu. Pierwszy z nich wróci do stacji z dodatkowym podtytułem "The Terror: Infamy" i opowie kompletnie nową historią. Skutą lodem Arktykę i podróżników pod przywództwem kapitana Johna Franklina zastąpią w nowych odcinkach Amerykanie japońskiego pochodzenia, internowani w czasie II wojny światowej.

O czym będzie The Terror: Infamy?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami AMC, akcja 2. sezonu "Terroru" "skupi się na niepokojącym widmie, które podąża za japońsko-amerykańską społecznością z jej domu w Południowej Kalifornii aż do obozów jenieckich stworzonych na Pacyfiku podczas wojny".

Jak podaje TV Guide, w "The Terror: Infamy" niewytłumaczalna seria śmierci w społeczności japońskich Amerykanów ma zaprowadzić jednego człowieka do konfrontacji z tajemniczą siłą, która odpowiada za całe zło.Główną rolę w nowym sezonie zagra Derek Mio, który wcieli się w Chestera Nakayamę – syna japońskich emigrantów, pragnącego wstąpić do amerykańskiego wojska.

W 2. sezonie "Terroru" wystąpi także George Takei, który zagra byłego kapitana statku rybackiego i nestora lokalnej społeczności. Obok tej dwójki w serialu pojawią się także m.in. Kiki Sukezane ("Westworld"), Cristina Rodlo ("Too Old to Die Young"), Shingo Usami ("Unbroken"), Naoko Mori ("Everest") oraz Miki Ishikawa ("9-1-1").

Kiedy premiera nowych sezonów Terroru i Lodge 49?

"The Terror: Infamy" oraz "Lodge 49" powrócą na antenę amerykańskiego AMC 12 sierpnia. 2. sezon "Terroru" będziemy mogli obejrzeć w AMC Polska.

REKLAMA