Joanna Kulig w "The Eddy" Netfliksa! Aktorka zagra jedną z głównych ról w serialu reżysera "La La Land"

Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"

Muzyczny serial Damiena Chazelle'a właśnie zyskał główną żeńską gwiazdę w postaci Joanny Kulig. Aktorka pojawi się w "The Eddy" u boku André Hollanda.

Sukces "Zimnej wojny" i fenomenalnej kreacji Joanny Kulig nie przeszedł bez echa w Hollywood. Netflix właśnie ogłosił, że aktorka zagra jedną z głównych ról w nadchodzącym muzycznym dramacie "The Eddy". W serialu, który wyreżyseruje Damien Chazelle ("La La Land", "Pierwszy człowiek"), Kulig znowu będzie miała okazję zaśpiewać – i to w paryskim klubie jazzowym.

The Eddy – kogo zagra Joanna Kulig?

Jak zapowiada Netflix, Joanna Kulig zagra w "The Eddy" Maję – kobietę o niezwykłym głosie borykającą się z problemem alkoholowym. Gdy śpiewa znajduje się w centrum uwagi, a oczy wszystkich są zwrócone na nią. Poza sceną czuje się zagubiona, niepewna kierunku, w którym zmierza jej życie. W obecnej sytuacji zdaje się, że nie pozostaje jej nic innego jak dołączyć do zespołu Elliota, któremu od czasu do czasu partneruje, mimo że do tej pory opierała się podjęciu tej decyzji.

joanna kulig the eddy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, postać Elliotta – pianisty jazzowego zarządzającego podupadającym klubem jazzowym w Paryżu, zagra André Holland ("The Knick", "Moonlight"). Zdjęcia do serialu realizowane będą we Francji i powstaną w trzech językach: angielskim, francuskim i arabskim.

Twórcą scenariusza "The Eddy" jest Jack Thorne ("Harry Potter i przeklęte dziecko", "National Treasure"), a muzykę do serialu napisał sześciokrotny zdobywca nagrody Grammy Glen Ballard, znany m.in. ze współpracy z Alanis Morissette. Damien Chazelle wyreżyseruje pierwsze dwa z ośmiu odcinków "The Eddy". Data premiery serialu nie jest jeszcze znana.

Dla Joanny Kulig będzie to już kolejny występ w zagranicznym serialu po gościnnej roli w thrillerze "Hanna", który możecie oglądać w Amazon Prime Video.

REKLAMA