Ekipa netfliksowego "Wiedźmina" przybyła do Polski. Który z zamków pojawi się w serialu?

"Wiedźmin 3: Dziki Gon"

0

Według nieoficjalnych doniesień w jednym z zamków na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej można teraz spotkać ekipę "Wiedźmina". Czyżby Polska miała jednak wystąpić w serialu?

Kiedy pojawiły się doniesienia, że netfliksowy "Wiedźmin" będzie powstawać głównie na Węgrzech, polscy fani mieli prawo poczuć się rozczarowani, w końcu mówimy o adaptacji książek Andrzeja Sapkowskiego. Z nieoficjalnych informacji, które pojawiły się na Reddicie wynika jednak, że ekipa "Wiedźmina" całkiem o Polsce nie zapomniała.

Serial Wiedźmin kręcony w Ogrodzieńcu?

Fani donoszą, że wczoraj część serialowej ekipy pojawiła się na lotnisku w Krakowie. Snapy z Polski wrzuciła na Instagram Therica Wilson-Read, która w "Wiedźminie" zagra czarodziejkę, Sabrinę Glevissig.

Oczywiście Wawel w "Wiedźminie" nie zagra, ale jest szansa, że zobaczymy w serialu jeden z jurajskich zamków. I raczej nie będzie to Rabsztyn, który obstawiano wcześniej, a Ogrodzieniec znajdujący się w pobliżu Zawiercia w woj. śląskim. To właśnie jego zdjęcie zdobi twitterowy profil Lauren S. Hissrich, showrunnerki serialu. Fani podejrzewają, że polski zamek może zagrać Kaer Morhen – twierdzę, w której wychował się Geralt.

– Jeśli zastanawiacie się, czy naprawdę kręcą tutaj (w Ogrodzieńcu), to... tak, kręcą! Mieszkam w pobliżu, właśnie tam poszedłem i wiele nie da się zobaczyć, ale zamek i parking są zarezerwowane na najbliższe trzy dni. Są ochroniarze. Widziałem też ciężarówkę pełną sprzętu filmowego i część ekipy (...). O, i autobus ze stołówką dla obsady – napisał na Reddicie niejaki Hiber-File, mieszkaniec tych okolic.

Na stronie internetowej zamku można znaleźć informację, że w dniach 8-10 kwietnia nie jest on dostępny dla zwiedzających, oficjalnie z powodu prac budowlanych. Jego okolice w tym momencie wyglądają tak jak na tych zdjęciach – na remont zdecydowanie to nie wygląda. W Ogrodzieńcu rozłożyła się ekipa filmowa i wszystko wskazuje na "Wiedźmina".

Informacja nie jest na 100% potwierdzona i niestety nie będzie, bo Netflix po prostu jej na tym etapie nie zdradzi. Możemy tylko mieć nadzieję, że fani na Reddicie prawidłowo połączyli fakty.

Wiedźmin – jaki będzie serial Netfliksa?

Zgodnie z oficjalnym opisem, serialowy "Wiedźmin" będzie opowieścią o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron"). Główną rolę zagra Henry Cavill, a poza tym zobaczymy m.in. Freyę Allan ("Wojna światów", "Kraina bezprawia") w roli Ciri i Anyę Chalotrę ("A.B.C.", "Wanderlust") jako Yennefer. Więcej o obsadzie serialu pisaliśmy tutaj.

Wiedźmin – kiedy premiera serialu na Netfliksie?

Netflix nie podaje jeszcze żadnej konkretnej daty premiery "Wiedźmina", ale serial prawdopodobnie zobaczymy jeszcze w 2019 roku.