Czy Jaime zdradził Cersei? Gwendoline Christie i Nikolaj Coster-Waldau mówią o wyprawie Lannistera na Północ

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jakie są szanse na to, że Cersei dotrzyma słowa i wyśle swoje wojska, by walczyły z Białymi Wędrowcami? Oceniają Gwendoline Christie i Nikolaj Coster-Waldau.

W finałowym odcinku 7. sezonu "Gry o tron" Jaime Lannister ruszył na Północ. Czy jego podróż sponsorowała złość na siostrę? Czy Brienne sądzi, że Cersei dotrzyma słowa i wyśle swoje wojska, by pomogły w walce z Białymi Wędrowcami? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z TVLine udzielili Gwendoline Christie i Nikolaj Coster-Waldau.

Gra o tron sezon 8 – podróż Jaimego do Winterfell

Przypomnijmy, podczas spotkania w Smoczej Jamie, w którym uczestniczyli Lannisterowie, Daenerys Targaryen, Jon Snow i ich sojusznicy, Cersei obiecała, że jej wojska pomogą w walce z Białym Wędrowcami. I choć ona sama nie zamierzała dotrzymać słowa, jej brat, kochanek i ojciec dzieci, Jaime, postanowił udać się na Północ.

"Przyrzekłem jechać na Północ. Zamierzam dotrzymać słowa" – zapewniał Jaime w ostatnim odcinku 7. sezonu serialu. Pytanie do Gwendoline Christie: czy Brienne myśli, że Lannisterowie dotrzymają słowa i jej dawny towarzysz podróży pojawi się w Winterfell?

– Nie sądzę. Brienne jest realistką – odpowiada aktorka.

Nikolaj Coster-Waldau zapewnia, że Cersei może słowna nie jest, ale Jaime jak najbardziej.

– Chociaż bardziej jest znany jako człowiek okryty hańbą, jest również człowiekiem honoru. Obietnica, którą złożyli, była nie tylko bardzo ważna, ale i słuszna. Dał słowo swojemu bratu, który jest jedyną osobą, której szczerze ufa. Oczywiście, Brienne również – mówi aktor.

Podczas spotkania w Smoczej Jaime, Jon Snow, Daenerys i Tyrion probowali uświadomić królową i jej brata, jakim zagrożeniem dla Westeros są Biali Wędrowcy. Uwierzyli im wszyscy, prócz tej, która sprawuje władzę.

Natomiast ci, którzy myśleli, że Jaime udał się na Północ na złość siostrze, są w błędzie. Jego podróż jest nie tylko wynikiem danego słowa, ale i rozsądku. W końcu zobaczył Białego Wędrowca na właśnie oczy.

– Zobaczył go i to było przerażające. On uwierzył. Zmierza na Północ właśnie z tego powodu. Nie sądzę, żeby zrobił to, żeby postawić się Cersei, albo dlatego, że jest na nią zły. To nie ma z tym nic wspólnego – wyjaśnia Coster-Waldau.

Nie zapominajmy o tym, że Cersei nie kłamała, mówiąc, że jest w ciąży. Wszystko wskazuje na to, że ojcem dziecka jest nie kto inny jak właśnie jej brat.

8. sezon Gry o tron startuje w HBO 15 kwietnia

REKLAMA