Nasz top 10: Najlepsze seriale marca 2019 roku

After Life (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

4. You're the Worst (awans z 8. miejsca)

"You're the Worst" (Fot. FXX)

"You're the Worst" (Fot. FXX)

Tak duży awans nie powinien dziwić. Wprawdzie to, co serial Stephena Falka dał nam ostatnio najlepszego, docenić będziemy mogli dopiero w kwietniu, ale w minionych tygodniach poziom trzymał nie tylko finał opowieści o toksycznej miłości Gretchen i Jimmy'ego. Wcześniejsze odcinki też jest za co pochwalić, a twórcy rewelacyjnie opanowali budowanie napięcia przed ostatecznym zamknięciem pięciosezonowej całości.

Marzec zaczęliśmy od jednorazowego powrotu Sunday Funday. Jednorazowego, ale za to jakiego! Akcja podczas nietypowej imprezy pędziła tak, że trudni było nadążyć. A to wszystko nie tylko dla czystej zabawy, ale i uświadomienia bohaterom, jak są dla siebie ważni. Nawet jeśli jeszcze sporo ważnych sprawa powinni przed ślubem przegadać. Potem patrzyliśmy, jak Gretchen jedną decyzją niszczy swoją karierę, by wreszcie przyznać (w parkowej scenie, za która Aya Cash powinna zgarnąć wszystkie nagrody), w jak złym jest stanie psychicznym.

Ostatni marcowy odcinek to z kolei przede wszystkim szokująca rada Edgara, który po zorganizowaniu Jimmy'emu fantastycznego dnia próbował nakłonić przyjaciela do odwołania ślubu. Do tego brak szczerej komunikacji między narzeczonymi i kilka bardzo niepokojących, typowych dla 5. sezonu scen z przyszłości, sugerujących, że love story z "You're the Worst" nie może skończyć się dobrze. Przed finałem widz siedział więc jak na szpilkach, nie wiedząc, co nastąpi. Nic dziwnego, że do podium zabrakło niewiele. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10