Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Gra o tron" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7 8

Hit tygodnia: Przetasowania w 3. odcinku Obsesji Eve

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

"Obsesja Eve" (Fot. BBC America)

Po dwóch klimatycznych, ale głównie porządkujących sprawy po mocnym finale 1. serii odcinkach tym razem "Obsesja Eve" mocniej ruszyła z fabułą i zafundowała nam trochę przetasowań. Nie zabrakło mocnych dialogów i kolejnego "prawie spotkania" między głównymi bohaterkami, podczas gdy inne relacje uległy nadwątleniu.

Villanelle namieszała w małżeństwie Eve, zachęcając zakochaną w Niko koleżankę, żeby nie rezygnowała z uwodzenia żonatego nauczyciela. Trudno jednak obarczać całą winą naszą ulubioną psychopatkę, bo sama Eve robi wszystko, by mąż zauważył, że nie jest wysoko na jej liście priorytetów. Obsesja pogoni za morderczynią wkracza na coraz wyższy pułap, oczywiście podsycana niejasnymi uczuciami Eve do Villanelle, co ciekawie pokazano przy pomocy pewnej intensywnej szminki.

Zaufanie zmalało też w innych relacjach. Carolyn stanowczo przywołała Eve do porządku po samozwańczej umowie z Konstatntinem, a biedy Kenny jak zwykle wyszedł na wszystkim najgorzej, ale tym razem nie bał się powiedzieć Eve, że jest taka sama jak reszta. Właściwie jedyne ciepłe uczucia można było dostrzec między połączonym na nowo duetem Villanelle i Konstatntina, ale trudno tam mówić o jakimkolwiek zaufaniu.

Morderczy duet wyruszył w nową drogę, stawiając na pracę na własną rękę, poza tajemniczą organizacją. Eve, oszukana przez Konstantina, zrugana przez szefową i oddalona od męża, szykuje się do wyruszenia w pościg, ale przecież musi znaleźć też czas na wytropienie nieuchwytnej Zjawy, czyli kolejnej zabójczyni. Przy takim układzie sił, jak to w "Obsesji Eve", wydarzyć może się wszystko, a na brak emocji nie powinniśmy narzekać. [Kamila Czaja]

1 2 3 4 5 6 7 8
REKLAMA