Jak zrobiono najważniejszą scenę bitwy o Winterfell? Serialowy Nocny Król pokazał klip zza kulis

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Słowacki aktor Vladimír Furdík, który gra Nocnego Króla, podzielił się klipem z kluczowej sceny w bitwie o Winterfell. Jak "Gra o tron" to zrobiła? Zobaczcie kulisy.

Odcinek "Gry o tron" z bitwą o Winterfell wzbudził mnóstwo kontrowersji i otrzymał mieszane recenzje (w tym także naszą). Ale jednego twórcom nie da się odmówić: poprowadzili koncertowo wątek Aryi Stark i sztyletu z valyriańskiej stali, który rzeczywiście jej się przydał, dokładnie tak jak zapowiedział Bran.

Gra o tron – kulisy sceny Aryi i Nocnego Króla

David Benioff i D.B. Weiss przyznali w materiale po odcinku, że już od pewnego czasu planowali, iż to Arya będzie tą osobą w "Grze o tron", która uratuje Westeros przed Białymi Wędrowcami.

– Myślę, że wiedzieliśmy od mniej więcej trzech lat, że to Arya wymierzy śmiertelny cios. Wiedzieliśmy, że musiała to być valyriańska stal i cios w dokładnie to miejsce, gdzie Dzieci Lasu wbiły ostrze ze smoczego szkła, tworząc Nocnego Króla. Valyriańska styl jest tym, co go zabija – powiedział Benioff.

Jak wyglądał skok Aryi od kulis, pokazał na Twitterze Vladimír Furdík, serialowy Nocny Król. Maisie Williams wykonała go sama, nie korzystając z pomocy dublerki.

Scena ze Starkówną zapoczątkowała Arya Challenge, ale na szczęście bez skoku. Bo ten taki prosty do wykonania nie jest. Rowley Irlam, który kieruje zespołem kaskaderów, powiedział w rozmowie z Huffington Post, że Williams trenowała do tej sceny przez niemal dekadę:

– Trening Maisie trwa, odkąd serial się zaczął – a nawet zanim się zaczął. Ziarno tej historii jest zasiane pod koniec 1. sezonu. Kiedy ja dołączyłem w 5. sezonie, zaczynał się wątek Domu Czerni i Bieli. Oczywiście robiliśmy już z nią sceny na linach. W 6. sezonie skoczyła z balkonu, uciekając. Także to wciąż było wyzwanie, ale ona bardzo dobrze sobie radzi na linach, jest bardzo pewna siebie i profesjonalna.

Gra o tron sezon 8 – czy Arya zabije Cersei?

Czy Cersei będzie następną osobą, której panowanie zakończy Arya? Po tym jak Melisandre przypomniała to, co kiedyś powiedziała o zamykaniu oczu przez Aryę, fani są tego pewni bardziej niż kiedykolwiek. Bo tak się składa, ze Walder Frey miał brązowe oczy, Nocny Król niebieskie, a Cersei ma oczy zielone.

Nowe odcinki Gry o tron w poniedziałki w HBO