Zwiastun "Watchmen" zapowiada komiksową ucztę, jakiej jeszcze nie było. Kiedy premiera serialu?

"Watchmen" (Fot. HBO)

0

Damon Lindelof obiecał, że zremiksuje komiks "Watchmen" i dokładnie tak to wygląda w pierwszym zwiastunie. Zobaczcie, jak wygląda odliczanie do apokalipsy w wydaniu HBO.

Damon Lindelof niewątpliwie jest jednym z tych twórców, którzy do wszystkiego podchodzą po swojemu, i dokładnie taki los spotkał komiks "Watchmen" Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa. Jeśli mieliście wątpliwości co do tego, czy da się to opowiedzieć na nowo, pierwszy teaser powinien was przekonać.

Watchmen – zwiastun serialu HBO

Trwająca nieco ponad minutę zapowiedź "Watchmen" to odliczanie do apokalipsy w wydaniu, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Serial HBO, opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem.

"Watchmen" Lindelofa w praktyce będzie nową historią osadzoną w tym samym świecie co komiks i utrzymaną w jego duchu, ale zadającą nowe pytania i dostosowaną do współczesności. Tak jak komiks był zakorzeniony w erze Reagana, Thatcher i Gorbaczowa, w serialu zobaczymy epokę Trumpa, May i Putina.

Będą nowi bohaterowie, ale nie zabraknie też wizyt w przeszłości, którą mamy zobaczyć w "zaskakujący, ale znajomy sposób".

Sam Lindelof zapowiadał, że powinniśmy spodziewać się wariacji na temat komiksu, działającej na tej samej zasadzie co serialowe "Fargo".

– Nie mamy zamiaru "adaptować" 12 zeszytów, które panowie Moore i Gibbons wydali 30 lat temu. Są święte i nie zostaną w żaden sposób odtworzone, zreprodukowane czy zrebootowane. Zostaną jednak "zremiksowane". Bo ich podstawy są tak dobre, że bylibyśmy głupi, nie korzystając z nich – tłumaczył twórca w liście do fanów.

W znakomitej obsadzie serialu znajdują się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon. Producentami obok Lindelofa są Nicole Kassell (reżyserka pilota), Tom Spezialy, Stephen Williams i Joseph Iberti.

Premiera serialu Watchmen jesienią 2019 w HBO