Imiona z "Gry o tron" wciąż szalenie popularne! Jak fani serialu nazywają swoje dzieci?

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Czyżby rosło pokolenie "Gry o tron"? Coraz więcej amerykańskich dzieci nosi imiona bohaterów "Pieśni Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. Które postacie cieszą się największą sympatią?

Świeżutkie dane z US Social Security Administration potwierdzają, że popularność "Gry o tron" nie maleje, a dowodem jest coraz większa liczba dzieci, które nazywane są na cześć serialowych i książkowych bohaterów. Czyli w USA jest tak samo jak w Wielkiej Brytanii, gdzie powiększa się grupa dziewczynek dostających na imię Arya.

Gra o tron – najpopularniejsze imiona dzieci

Choć imiona bohaterów z sagi "Pieśń Lodu i Ognia" nie są tak popularne, by dostać się na szczyt listy (w tym momencie rządzą Liam i Emma), w ogólnokrajowym rankingu najczęściej nadawanych imion w USA zajmują mocne pozycje.

Khaleesi w porównaniu do roku 2017 zaliczyła mały awans – z 631. miejsca wśród najpopularniejszych imion w USA przeskoczyła na 549. miejsce. Nie ona jedna. Co ciekawe, popularnością cieszy się także Yara, która znajduje się na 672. pozycji w najnowszym rankingu.

Gra o tron Yara Greyjoy

Oczywiście nic nie pobije Aryi, która rządzi na 119. pozycji . Wiele dziewczynek dostaje także imiona jak Ari, Ariyah czy Aria, jednak ciężko stwierdzić, czy są to celowe, czy przypadkowe nawiązania do "Gry o tron". Jeśliby byłyby to zamierzone działania, ogromnym sukcesem jest zajmująca 19. miejsce Aria.

Oczywiście nie wszystkie imiona są aż tak rozchwytywane. Cersei, Tyrion, Brienne, Sansa czy Samwell nawet nie dotarli do pierwszego tysiąca w rankingu najczęściej nadawanych imion. O dziwo, popularnością nie cieszył się Jon, który jest na 754. pozycji w zestawieniu najpopularniejszych męskich imion w USA (lepiej idzie Johnowi, który znalazł się na 27. miejscu).

Poniżej przedstawione są dane dotyczące liczby dzieci noszących imiona z "Gry o tron", które urodziły się w zeszłym roku.

Nowe odcinki "Gry o tron" w poniedziałki w HBO GO

REKLAMA