HBO wypuściło pierwsze zdjęcia z finału "Gry o tron". Szalona Królowa patrzy na swoje dzieło!

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0

Mamy pierwsze zdjęcia z finału "Gry o tron", a na nich sytuacja "tuż po". Co się stanie z Daenerys? Czy coś złego spotka Tyriona? I gdzie się podział Jon Snow?

Zwiastun finału "Gry o tron" wiele nie zdradził, a zdjęcia zdradzają jeszcze mniej. Przede wszystkim jest ich rekordowo mało – HBO pokazało na razie tylko dwie oficjalne foty i prawdopodobnie na tym poprzestanie.

Gra o tron sezon 8, odcinek 6 – zdjęcia

Pierwsze zdjęcie to ujęcie dobrze znane ze zwiastuna. Daenerys oficjalnie została królową popiołów, u jej boku wciąż trwają wierni Nieskalani (w imponującej liczbie), a Królewska Przystań przypomina świat po apokalipsie.

Gra o tron finał

Drugie i ostatnie zdjęcie to przybity i rozczarowany Tyrion, przechadzający się pośród ruin. Czy Namiestnik Królowej nadal będzie po jej stronie? Czy spróbuje zrobić to co Varys i skończy tak jak Varys? A może wręcz przeciwnie – to jest człowiek, który za chwilę przejmie Żelazny Tron i odbuduje miasto z ruin?

Gra o tron finał

Jon Snow oczywiście nie znikł całkiem z pola widzenia – w zwiastunie był przez moment widoczny gdzieś wśród zgliszczy razem z Davosem. Widzieliśmy także Aryę Stark zbliżającą się do Nieskalanych i Dothraków. Czy to właśnie ona będzie osobą, która zakończy panowanie Szalonej Królowej?

Tego nie wiemy, ale przypomnijmy, jak twórcy "Gry o tron" wyjaśnili błyskawiczną przemianę, jaka zaszła w Daenerys.

– Nie sądzę, żeby ona zdecydowała wcześniej, że zrobi to, co zrobiła. A potem widzi Czerwoną Twierdzę, która dla niej jest domem zbudowanym przez jej rodzinę, kiedy przybyli do tego kraju 300 lat temu. Właśnie w tym momencie, na murach Królewskiej Przystani, kiedy ona patrzy na ten symbol wszystkiego, co zostało jej odebrane, podejmuje decyzję, że to będzie sprawa osobista – powiedział D.B. Weiss.

Finał Gry o tron zobaczymy 20 maja w HBO