Czy bohaterowie "Riverdale" będą pojawiać się w "Katy Keene"? Twórca obu seriali opowiada o spin-offie

"Katy Keene" (Fot. CW)

0

Telewizja CW zamówiła pełny sezon "Katy Keene", spin-offu "Riverdale". O ile starsi będą jego bohaterowie i czy będą możliwe crossovery obu seriali?

"Katy Keene" dostała w zeszłym tygodniu zamówienie na pełny sezon od CW, razem z "Batwoman" i "Nancy Drew" (zwiastuny wszystkich tutaj). W przeciwieństwie do "Chilling Adventures of Sabrina" to rzeczywiście będzie spin-off "Riverdale". Oba seriale będzie łączyć postać Josie McCoy (Ashleigh Murray), która będzie próbowała przebić się w Nowym Jorku, spotka fashionistkę Katy Keene (Lucy Hale) i będzie żyć w świecie aspirujących artystów.

Czy w Katy Keene zobaczymy bohaterów Riverdale?

A co to oznacza dla "Riverdale", poza tym że Josie już nie wróci do szkoły? Jak wyjaśnia Roberto Aguirre-Sacasa, twórca obu seriali, crossovery jak najbardziej będą możliwe, choć nie takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wszystko przez to, że akcja "Katy Keene" dzieje się pięć lat później, kiedy Josie już jest dorosła.

– Jest większa szansa, że dzieciaki z "Riverdale" wpadną do świata "Katy" niż że postacie z "Katy" pojawią się w świecie "Riverdale". Myślę, że mogłoby być fajnie zobaczyć, co porabia Kevin Keller pięć lat później: chodzi na przedstawienia na Broadwayu, spędza czas ze swoją przyrodnią siostrą Josie i jej grupą przyjaciół. Mamy nadzieję, że zrobimy to, pewnie – mówi Aguirre-Sacasa.

Josie Kevin Riverdale

Nowy serial, choć też dzieje się w uniwersum Archie Comics, będzie zupełnie inny niż "Riverdale". Nie spodziewajcie się morderstw, zjawisk nadprzyrodzonych i klimatów noir. Jak wyjaśnia twórca, "Katy Keene" to romans, komedia i opowieść o aspiracjach, która jest bardzo optymistyczna.

Aguirre-Sacasa wspomina w rozmowie z TVLine, że kiedy prezentował pomysł producentom z Warner Bros. TV, był kilka razy pytany, czy to nie będzie thriller i czy nie będzie morderstw. Jak zapewnia, niczego takiego nie będzie. "Katy Keene" będzie zupełnie inna od "Riverdale", ale niektórzy dorośli bohaterowie "Riverdale" będą mogli się w niej pojawiać.

Katy Keene zadebiutuje w 2020 roku