"Legion" przedstawia swojego Profesora X – zobaczcie nową zapowiedź 3. sezonu serialu

"Legion" (Fot. FX)

0

W 3. sezonie "Legionu" pojawi się najbardziej wyczekiwany bohater – Profesor X, ojciec Davida Hallera. Jak prezentuje się Harry Lloyd w nowej wersji kultowej roli?

"Legion" wraca za niecały miesiąc z 3. sezonem, w którym historia serialowego Davida Hallera zostanie już zakończona. To oznacza, że czas na jedną z głównych atrakcji, czyli Profesora X w zupełnie nowej wersji.

Legion sezon 3 – Profesor X w nowym teaserze

Jednego z najbardziej znanych mutantów z komiksów Marvela i zarazem ojca Davida Hallera zagra znany z "Gry o tron" Harry Lloyd. Poznamy go w 3. odcinku finałowej serii razem z matką Davida, Gabrielle, w którą wcieli się Stephanie Corneliussen ("Mr. Robot").

Twórca serialu, Noah Hawley, obiecuje, że w serialu zobaczymy walkę Charlesa Xaviera z Shadow Kingiem, która doprowadziła do wydarzeń już nam znanych.

– Wiemy wystarczająco, nawet biorąc pod uwagę mitologię serialu, żeby orientować się, że kiedy David się urodził, jego ojciec zabrał się do walki i wykopywania Farouka ze swojego ciała. Także myślę, że będziemy zagłębiać się w tę historię – mówi Hawley.

Showrunner "Legionu" dodaje, że długo trwały negocjacje pomiędzy studiem i telewizją FX, żeby Profesor X w ogóle mógł pojawić się w serialu. Trudno jednak było zakończyć serial, nie pokazując tak ważnej części głównego wątku – nawet jeśli to serial mocno odbiegający od komiksów. Dlatego Profesor X w 3. sezonie musiał już się pojawić.

Co jeszcze zobaczymy w finałowej serii "Legionu"? Przede wszystkim przejście Davida na ciemną stronę mocy i Syd w roli bohaterki. A na początku sezonu spotkamy Davida w komunie hipisów, gdzie pełni rolę "wyluzowanego guru" i próbuje wykorzystać sytuację do własnych celów. Pełny zwiastun znajdziecie tutaj.

Legion sezon 3 – premiera w USA 24 czerwca