18 serialowych nowości, które zobaczymy w czerwcu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Do listy 25 seriali powracających, które zobaczymy w czerwcu dorzucamy prawie drugie tyle nowości. Na liście m.in. "Euforia", polska "Zasada przyjemności", "Miasto na wzgórzu" z Kevinem Baconem, "Opowieści z San Francisco" i "Jett".

NOS4A2 – 2 czerwca w USA na AMC

Serialowy horror telewizji AMC na podstawie powieści Joego Hilla (syna Stephena Kinga), w którym zobaczymy Zachary'ego Quinto ("Star Trek", "American Horror Story") w roli wampira Charliego Manksa.

Manx to współczesny Nosferatu, obdarzony nadnaturalnymi siłami nieśmiertelny stwór, który zachowuje wieczną młodość, karmiąc się siłami witalnymi porwanych dzieci. Wysysając ich dusze, porzuca to, co z nich zostaje, w stworzonej przez siebie krainie zwanej Christmasland – pokręconej wersji świątecznej wioski, gdzie codziennie jest Boże Narodzenie, a bycie nieszczęśliwym jest wbrew prawu.

Główną bohaterką książki i serialu jest jednak Vic McQueen (Ashley Cumming z "Zagadek kryminalnych Panny Fisher") – uzdolniona artystycznie uczennica ostatniej klasy szkoły średniej w Massachusetts, która odkrywa, że posiada moc pozwalającą jej tropić Manksa. Dziewczyna postanawia stawić czoła potworowi i uratować jego ofiary, ale musi uważać, by nie zostać jedną z nich. A Charlie już wie, że stanowi ona dla niego poważne zagrożenie.

Tytuł serialu odnosi się zarówno do imienia Nosferatu, jak i tablicy rejestracyjnej samochodu Manksa, Rolls-Royce'a z 1938 roku. Showrunner "NOS4A2", Jami O'Brien ("Hell on Wheels", "Fear the Walking Dead"), twierdzi, że łączy ich specjalna relacja, a samochód nazywa "partnerem w zbrodni" bohatera.

W obsadzie "NOS4A2" znaleźli się też m.in. Ólafur Darri Ólafsson ("W pułapce"), Virginia Kull ("The Looming Tower") i Ebon Moss-Bachrach ("Punisher"). Pierwszy sezon będzie liczył 10 odcinków.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA