Klimatyczne teasery "Watchmen" przedstawiają nową postać. Kto się ukrywa pod przerażającą maską?

"Watchmen" (Fot. HBO)

0

Damon Lindelof obiecywał, że zremiksuje komiks "Watchmen" i wygląda na to, że słowa dotrzyma. Zobaczcie nowe teasery, w których pojawia się postać grana przez Tima Blake'a Nelsona.

"Watchmen" to jedna z najbardziej oczekiwanych i zarazem najbardziej tajemniczych serialowych premier jesieni 2019 roku. Serial oparty na komiksie Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa opowie nową historię osadzoną w znanym już świecie.

Watchmen – Looking Glass w teaserach serialu

Seria teaserów, które pojawiły się w ten weekend, przedstawia postać Looking Glass, którą gra Tim Blake Nelson. Postać jest oficjalnie opisana jako przystojny gliniarz, rodowity mieszkaniec Oklahomy, świetny śledczy i naukowiec behawioralny.

Wersję trochę mniej oficjalną widzicie w teaserach i jest to dosyć przerażający gość. A oto, co mówi na jego temat sam Tim Blake Nelson.

– Moja postać nazywa się Looking Glass i jest to naprawdę interesująca, intrygująca postać. Nie rozumiem go w stu procentach i jest to zamierzone. (...) Damon Lindelof tworzy coś, co myślę, że spodobałoby się Alanowi Moore'owi, to znaczy traktuje powieść graficzną "Watchmen" jak książkę historyczną i wyobraża sobie świat stworzony przez "Watchmen" teraz. I przez ten pryzmat patrzy na wiele spraw, które obecnie są widoczne w amerykańskiej kulturze i polityce – powiedział aktor w rozmowie z Empire Film Podcast.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#WatchmenHBO

Post udostępniony przez Watchmen (@watchmen)

Wyświetl ten post na Instagramie.

The Abyss Gazes Also #WatchmenHBO

Post udostępniony przez Watchmen (@watchmen)

Wyświetl ten post na Instagramie.

#WatchmenHBO

Post udostępniony przez Watchmen (@watchmen)

Watchmen – o czym będzie nowy serial HBO?

Opowiadający o świecie, w którym superbohaterowie są wyjęci spod prawa, serial "Watchmen" ma w sobie łączyć to, co było najlepsze w oryginale, ze świeżym, współczesnym podejściem. W praktyce ma to być nowa historia osadzona w tym samym świecie co komiks i utrzymana w jego duchu, ale zadająca nowe pytania i dostosowana do współczesności.

Tak jak komiks był zakorzeniony w erze Reagana, Thatcher i Gorbaczowa, w serialu zobaczymy epokę Trumpa, May i Putina. Będą nowi bohaterowie, ale nie zabraknie też wizyt w przeszłości, którą mamy zobaczyć w "zaskakujący, ale znajomy sposób".

Pełny zwiastun serialu "Watchmen" zobaczycie tutaj>>>

W znakomitej obsadzie serialu znajdują się Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Andrew Howard, Tom Mison, Frances Fisher, Jacob Ming-Trent, Sara Vickers, Dylan Schombing, Lily Rose Smith i Adelynn Spoon. Producentami obok Lindelofa są Nicole Kassell (reżyserka pilota), Tom Spezialy, Stephen Williams i Joseph Iberti.

Premiera serialu Watchmen jesienią 2019 w HBO